PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
“Hikmet Söyleşileri” Araştırmacı-Yazar Mehmet Fatih Çıtlak İle Devam Ediyor “Hikmet Söyleşileri” Araştırmacı-Yazar Mehmet Fatih Çıtlak İle Devam Ediyor
Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen “Hikmet Okumaları” programı M. Fatih Çıtlak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen “Hikmet Okumaları” programı M. Fatih Çıtlak’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yeni dönemde zengin bir kültür-sanat ajandası hazırlayan Ümraniye Belediyesi, alanında uzman hocaları; sanatseverlerle bir araya getirmeye devam ediyor. Bu kapsamda, Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde yurtiçi ve yurtdışında birçok eğitim ve kültür organizasyonunda yer alan, İslam Tarihi ve tasavvuf alanında radyo ve televizyon programları yapan araştırmacı-yazar M. Fatih Çıtlak Ümraniyelilere bir konferans verdi.

Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören “Hikmet Okumaları” programında İslam Alimi Ataullah İskenderi’nin Hikem-i Ataiyye kitabı üzerinden referans alan M. Fatih Çıtlak, İslam Tarihi’nin önemli şahsiyetlerinin söz ve eserlerinden  alıntılar yaptı. Çıtlak, yabancı kökenli kelimelerin Türkçemizi istila ettiğine değinerek, zaman içerisinde kaybolan Türkçe kelimelerin çokluğundan da bahsetti. Çıtlak, Değişen ve gelişen dünyaya ayak uydurmak isterken, öz Türkçemizi kaybediyoruz. Yenilikçi olalım derken, yeni tanıştığımız sözcüklerin muadillerini bulmak yerine doğrudan yabancı kelimeleri kullanıyoruz. Bununla birlikte bazı Türkçe sözcüklerimiz de unutulmaya yüz tutuyor diyerek” Türkçenin ne kadar önemli bir dil olduğuna vurgu yaparak, söyleşiyi sonlandırdı.

 

 

Tarih : 15 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari