PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Geleneksel Akıl Oyunları Festivali Başladı Geleneksel Akıl Oyunları Festivali Başladı
Ümraniye Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen 6. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali, fikstür çekimlerinin ardından başladı.

Ümraniye Belediyesi tarafından ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen 6. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali, fikstür çekimlerinin ardından başladı.

Ümraniye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Geleneksel Akıl Oyunları Festivali’nde öğrenciler birbirleri ile yarışacak. Bu yıl altıncısı düzenlenen festival öncesinde Ümraniye Kültür ve Sanat Merkezi’nde fikstür çekimi yapıldı. Fikstür çekimi nedeniyle düzenlenen programa Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Festivalde karşılaşacak okullar burada çekilen kuranın ardından belirlendi.

İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılacağı 6. Geleneksel Akıl Oyunları Festivali başlamadan Ümraniye Belediyesi tarafından okullara 8 farklı oyunun yer aldığı akıl oyunları dağıtıldı. Ayrıca ilkokul ve ortaokullardan gönüllü öğretmenlere de akıl oyunları eğitimi verildi.

Festival sırasında ilkokullar, 1. ve 2. sınıflar bir grup, 3. ve 4. sınıflar bir grup olmak üzere iki farklı grupta yarışacaklar. Ortaokullar ise 5-6-7 ve 8. sınıflar olarak tek grup şeklinde festivalde kıyasıya mücadele edecekler.

Sumo, reversi, 9 taş, hedef 5, mangala, katamino, su doku ve dama oyunlarının yer alacağı Geleneksel Akıl Oyunları Festivali’ne, 27 ilkokul ve 25 ortaokul olmak üzere toplam 52 okul katılıyor. Belirlenen fikstür çerçevesinde gerçekleşen festival 19 Mart’ta sona erecek.

Tarih : 26 Şubat 2020
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari