PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Gazeteci-Yazar Kemal Özer, Ümraniye’de Lise Öğrencileriyle Buluştu Gazeteci-Yazar Kemal Özer, Ümraniye'de Lise Öğrencileriyle Buluştu
Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Gazeteci-Yazar Kemal Özer ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, Kültür Sanat Okulda Başlar programıyla, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini Gazeteci-Yazar Kemal Özer ile bir araya getirdi.

Ümraniye Belediyesi, 14 yıldır eğitim alanında yaptığı hizmetlerle çocukların ve gençlerin eğitimine katkı sağlamaya, onların gelişimi için birbirinden önemli isimleri ağırlamaya devam ediyor. Öğrencilere, kendi okullarında seminer dinleme fırsatı sunan Kültür Sanat Okulda Başlar programının bu haftaki konuğu Gazeteci-Yazar Kemal Özer oldu.

Öğrencilerle bir araya gelen Özer, “Çağı Anlayıp Geleceği Öngörmek” başlığı altında, “Çağımız artık bilgi-bilişim çağı. Bu sebeple her şey elimizin altında. Akıllı telefonlar, sosyal medya ve hızlı iletişim ağları. Artık her bilgiye çok hızlı ulaşıyoruz ve bilginin doğruluğu ya da yanlışlığını sorgulayıp, düşünmüyoruz bile. Bu da insanın teknolojinin gerisinde kalmasına sebep oluyor. Hâlbuki insan beyni, düşünme, hayal kurma, yeni fikirler üretme, sorgulama, eleştirme, yorum yapma gibi birçok özelliğe sahipken, bilgisayarlar buna sahip değildir. Ancak bilgisayarlar matematiksel ve diğer zihinsel işlemlerde insanlardan daha hızlıdır. Öte yandan insan beyni sürekli çalışır ve değişim, yenilenme içindedir. Hatta uyurken bile bu süreç devam eder. Ama bilgisayar kapandığı andan itibaren çalışmaz ve kendini güncellemez. Bu sebeple, çağımızın yapısını anlamalı ve geleceğe sahip çıkmalıyız. Çünkü çağı anlamak, geleceği öngörmek demektir” diyerek öğrencilerin sorularını yanıtladı.

 

 

Tarih : 14 Şubat 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari