PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Fojnica’da Ümraniye Belediyesi Tarafından Verilen El Sanatları Eğitimlerinin Sergi Açılışı Gerçekleştirildi Fojnica'da Ümraniye Belediyesi Tarafından Verilen El Sanatları Eğitimlerinin Sergi Açılışı Gerçekleştirildi
Ümraniye Belediyesi, kardeş şehri olan Fojnica’da gerçekleştirdiği el sanatları kurslarının sertifika programını gerçekleştirdi. El sanatları kursunda eğitim alan öğrencilerin ürünlerinin sergilendiği sergi de Ümraniye Belediyesinden giden heyetin katılımıyla açıldı.

Ümraniye Belediyesi, kardeş şehri olan Fojnica’da gerçekleştirdiği el sanatları kurslarının sertifika programını gerçekleştirdi. El sanatları kursunda eğitim alan öğrencilerin ürünlerinin sergilendiği sergi de Ümraniye Belediyesinden giden heyetin katılımıyla açıldı.

Ümraniye Belediyesi Kadın ve Aile Müdürlüğü'nün Meslek Edindirme Kursları kapsamında verdiği feretiko ve iğne oyası eğitimlerini; Fojnica’da bulunan ve Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi’ne de taşımıştı. Daha önce de dönemlik olarak ebru ve keçe eğitimlerinin verildiği kültür merkezine 5 adet dokuma tezgâhı ve kendi hocalarını  gönderen Ümraniye Belediyesi; orada verdiği Rize bezi dokuma (feretiko) ve iğne oyası eğitimlerinin neticesinde başarılı olan öğrencilere yine belediye tarafından hazırlanan sertifikalarını vermek üzere bir program düzenledi. Haftaiçi 5 gün feretiko ve hafta sonu 1 gün iğne oyası verilen kursların neticesinde öğrencilerin birbirinden güzel ürünlerinin sergilendiği bir sergi düzenlendi ve açılışına; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Yunus Emre Enstitüsü Fojnica Koordinatörü Yunus Cünedioğlu, Ümraniye Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü Halit Tok ve Ümraniye Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarına bağlı olarak Fojnica’da Eğitim Veren İğne Oyası ve Feretiko Hocası Naciye Sargın, öğretmenler ve kurs öğrencileri katıldı.

Yunus Emre Enstitüsü Fojnica Koordinatörü Yunus Cünedioğlu’nun açılış konuşmasıyla başlayan programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Cemali Ergül, Ümraniye Belediyesi ve Fojnica Belediyesi arasındaki kardeşlik bağlarının güçlenerek devam ettiğini söyledi. Bu zamana kadar Ümraniye Belediyesinin Bosna’da, özellikle Fojnica’da, gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsederek; “Ben size Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can’ın selamlarını getirdim. Bizler Bosna’yı, Fojnica’yı, Kosova’yı; Bursa’dan, Konya’dan, Amasya’dan ayrı düşünmüyoruz. Rabbim kardeşliğimizi daim etsin. Muharrem ayınız mübarek olsun” dedi.

Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, programda yaptığı konuşmada kardeş şehirleri Ümraniye Belediyesine ve Başkan Hasan Can’a, yaptıkları katkılardan dolayı teşekkürlerini sunarak Muharrem ayının mübarek olması duasında bulundu.

Programın ardından Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi bahçesinde Ümraniye Belediyesinin ahçıbaşı tarafından yapılan aşureler dağıtıldı.

Tarih : 30 Eylül 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari