PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Din İstismarı İle Mücadele Semineri Ümraniye'de Gerçekleşti Din İstismarı İle Mücadele Semineri Ümraniye'de Gerçekleşti
Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan Din İstismarı Seminer programları bu kez Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde Belediye Nikâh Sarayı'nda gerçekleşti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan Din İstismarı Seminer programları bu kez Ümraniye Belediyesinin ev sahipliğinde Belediye Nikâh Sarayı'nda gerçekleşti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca Din İstismarı ile mücadele etmek, toplumu Kur’an ve sünnete dayalı sahih dini bilgi ile aydınlatmak amacıyla Ümraniye Belediyesi Nikâh Sarayı’nda seminer düzenlendi.

Düzenlenen seminere; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Cafer Tayyar Doymaz, Ümraniye Eski İlçe Müftüsü ve Karabük İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Eyüp İlçe Müftülüğü Baş Vaizi Salime Eken, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, müftüler, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur'an tilaveti ile başlayan program Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Programın açılış konuşmasını Ümraniye İlçe Eski Müftüsü ve Karabük İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk yaparak, “Programımızın hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Din konusu tarihin en önemli konusudur. İnsanlar maddi ve manevi sürekli taciz edilmişlerdir. Maddi istismarın telafisi olur fakat manevi istismarın telafisi olmaz” dedi. Son olarak Müftü İlyas Yılmaztürk, programımıza ev sahipliğinden dolayı Ümraniye Belediyemize teşekkürlerimizi sunuyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra seminer programında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “Bugün Ümraniye’de Diyanet İşleri Başkanlığımızın, müftülüğümüzün değerli hocalarını misafir etmiş olduk. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Konuşmasını sürdüren Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “DAEŞ ve FETÖ artık hukukun konusu olmuş; Türkiye’de ve dünyada terör örgütü olarak kabul edilmiş örgütlerdir. Devletimizin tüm organları bu terör örgütleri ile mücadelesini sürdürmektedir” dedi. Terör örgütlerinin dini istismar ettiğini söyleyen Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, “Dini anlayışın temsilcisi diyanettir. Bizler; millet olarak diyanetimize, hocalarımıza güveniyoruz. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkanlığı Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Cafer Tayyar Doymaz, Eyüp İlçe Müftülüğü Baş Vaizi Salime Eken tarafından Din İstismarı ile mücadele konulu seminer verildi.

Tarih : 07 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari