PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda Bilim Fuarı, Resim Sergisi ve Kütüphane Açılışı Yapıldı Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Ortaokulunda Bilim Fuarı, Resim Sergisi ve Kütüphane Açılışı Yapıldı
Ümraniye Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006. No.’lu Bilim Şenliği Sergisi, öğrencilerin ürünlerinden oluşan resim ve elişi sergisi ile okula yani açılan Şehit Fatih Mehmethan Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleşti.

Ümraniye Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu’nda TUBİTAK 4006. No.’lu Bilim Şenliği Sergisi, öğrencilerin ürünlerinden oluşan resim ve elişi sergisi ile okula yani açılan Şehit Fatih Mehmethan Kütüphanesi’nin açılışı gerçekleşti.

Açılışlara Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı vekaleten Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk; Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Celalettin Ökten İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Hüseyin Küçük sergi ve kütüphane hakkında bilgi vererek emeği geçen herkese ve katılımcılara teşekkür etti.

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, gençlerin yarını inşa edecek olan bireyler olduklarından bahsederek eğitimin ve okumanın önemini anlattı. Çocuklara olan inancından bahseden Gökçimen; Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’a eğitime katkılarından dolayı teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk; programda gerçekleştirdiği konuşmada “Ben bir imam hatipli ve eski bir imam hatip öğretmeni olarak, imam hatipli gençleri görünce çok heyecanlanıyorum, mutlu oluyorum. Sizlerin gözlerindeki parlaklığı gördüğümde hayata, İslam ümmetine ve geleceğe dair umutlarım çoğalıyor” dedi. 15 Temmuz sürecine değinen ve bu süreçte dinî eğitimini doğru bir şekilde alan gençler sayesinde vatanın kurtulduğunu söyleyen Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk “Biz Allah’ı sevmezsek başkalarından emir almayı kendimize görev addederiz. Rabbin nimetleri ve yasakları onun gönderdiği Peygamberin getirdikleridir, o sebeple gönlümüzü sadece Allah’a verdiğimiz zaman en doğru yolu bulmuş oluruz” dedi. Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, “Bu ülke; bayrak, vatan, Allah ve Ezan-ı Muhammedî sevgisiyle yetişmiş gençlerin omuzlarında, sizlerin hür iradesiyle yükselecek. Çünkü bu topraklar 1071’den beri kalbi Allah ve Resulünün sevgisiyle dolu olan bir medeniyete ait ve öyle de olmaya devam edecek. Çünkü sizlere güveniyoruz. Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum” diyerek, serginin ve kütüphanenin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Program protokolün açılış kurdelelerini kesmesinin ardından son buldu.

 

Tarih : 09 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari