PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Bu Gece de Ümraniye Vatan Nöbetine Coşkuyla Sahip Çıktı Bu Gece de Ümraniye Vatan Nöbetine Coşkuyla Sahip Çıktı
Ümraniyeliler, 15 Temmuz Darbe Girişiminin ilk yılında belediyenin düzenlediği etkinliklerde bir araya geldi. Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinliklerinin son gününde de Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı doldu taştı.

Ümraniyeliler, 15 Temmuz Darbe Girişiminin ilk yılında belediyenin düzenlediği etkinliklerde bir araya geldi. Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinliklerinin son gününde de Ümraniye 15 Temmuz Şehitler Meydanı doldu taştı.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerin son günü programına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları,  Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an tilaveti, Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı gösterisi ve 15 Temmuz belgesel gösterimi, Ümraniye Belediyesi personeli tarafından yapılan ve 15 Temmuz Marşı’nın işaret diliyle anlatıldığı videonun gösterimi ile başlayan program; Yazar Abdurrahman Dilipak’ın konuşmasıyla devam etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda yaptığı konuşmada Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı’nın kuruluş sürecinden bahsetti.  15 Temmuz’u ve şehitleri asla unutturmayacaklarını dile getirerek bir önceki akşam Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde gerçekleşen Millî Birlik ve Demokrasi Yürüyüşü’nde bahsederek “İstanbul’daki muazzam kalabalık ile dünyaya hainleri unutmadığımızı ve unutturmayacağımızı, Türkiye’nin bağrına hançer saplatmayacağımızı gösterdik” dedi.  15 Temmuz hain darbe girişimine engel olan herkesten Allah razı olsun diyen Başkan Hasan Can, şehitlere rahmet ve gazilere şifa dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program, Sanatçı Eşref Ziya Terzi’nin dinletisiyle son buldu.

Program esnasında 24 TV, Akit TV, TGRT Haber ve TVNET kanalları alandan canlı yayın yaptı ve Başkan Hasan Can, kanallara belediyenin 15 Temmuz’un 1. Yılı için gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Tarih : 16 Temmuz 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari