PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Bosna Hersek-Travnik Elçi İbrahimpaşa Medresesi Öğrencileri Başkan Hasan Can’ı Ziyaret Etti Bosna Hersek-Travnik Elçi İbrahimpaşa Medresesi Öğrencileri Başkan Hasan Can'ı Ziyaret Etti
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Türkiye’ye 3 haftalık Türkçe öğrenim kampına katılmak üzere gelen Bosna Hersek-Travnik Elçi İbrahimpaşa öğrencilerini makamında ağırladı. 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Türkiye’ye 3 haftalık Türkçe öğrenim kampına katılmak üzere gelen Bosna Hersek-Travnik Elçi İbrahimpaşa öğrencilerini makamında ağırladı. 

Bosna Hersek Travnik Elçi İbrahimpaşa Medresesi’nde eğitim gören ve Türkiye’ye, Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesisi tarafından gerçekleştirilen 3 haftalık Türkçe öğrenim kampına katılmak üzere gelen 13 öğrenci ve öğretmenleri Başkan Hasan Can’ı makamında ziyaret etti. Öğrenciler ayrıca Ümraniye Belediyesinin katkılarıyla, Tükçe öğrenimi kapsamında gerçekleştirilen gezilerde, İstanbul’un tarihî ve kültürel yerlerini görme fırsatı da buldu. Ziyaret öncesinde Bosna Hersek Travnik Elçi İbrahimpaşa Medresesi öğrencileri ve öğrencilerden sorumlu rehber öğretmenler, Başkan Hasan Can’ın eşi Saliha Can ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak ile Tantavi Sosyal Tesisleri’nde, kahvaltı programında bir araya geldiler. Programda bir konuşma gerçekleştiren Saliha Can, “Bugün yeryüzünde Bosna Hersek diye bir devlet var ise geçmişte direnen şerefli insanlar sebebiyledir.  Sizinle belki Bosna’da bir devir kapanacak bir devir açılacaktır. Ben sizde Allah’ın izniyle Bosna’nın geleceğini görebiliyorum” dedi.

Bosna Hersek Travnik Elçi İbrahimpaşa Medresesi öğrencileri kahvaltı programı sonrasında Başkan Hasan Can’ı makamında ziyaret ederek, kendisine teşekkür ettiler. Gerçekleşen ziyarette Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak ile öğrencilerden sorumlu rehber öğretmen Armin Jasarevic, Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Burhan Öztürk ve Türkçe Öğretmeni Kıymet Soyyiğit de bulundu.  Başkan Hasan Can öğrencilere kısa bir konuşma gerçekleştirerek, “Türkiye; Balkanların selametini, kendi selameti gibi önemsiyor” dedi ve tarihten bugüne Müslümanların Balkanlar’daki durumu; Travnik’in Osmanlı tarihi açısından önemi ve güzelliklerinden bahsetti. Başkan Hasan Can, öğrencilere, “Siz hem dünya ilimlerini hem de dinî ilimleri tahsil ediyorsunuz. Bu birikiminizle Bosna’daki şuurlanmanın ve Bosna’nın ruhuna sahip olmanın önderleri olacaksınız. Bugün talebesiniz; fakat yarın Bosna’nın yöneticileri sizler olacaksınız. Kendinizi bu şekilde görün ve buna hazırlayın, çok çalışın. Balkanlar sizin omuzlarınızda yükselecek” dedi. Başkan Hasan Can, öğrencilere ziyaretleri için teşekkür etti ve “İstanbul’a, Ümraniye’ye hoş geldiniz, Allah yollarınızı açık etsin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ziyaretin sonunda Başkan Hasan Can öğrencilere çeşitli hediyeler vererek, Fojnica Belediyesi Ümraniye Kültür Merkezi fotoğrafı önünde hatıra fotoğrafı çekildi.  Öğrenciler,  daha sonra Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya gelerek ebru sanatı çalışması hakkında bilgiler alıp, uygulama yaptılar. 


Tarih : 31 Ocak 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari