PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo ve Beraberindeki Heyet Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can’ı Ziyaret Etti Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo ve Beraberindeki Heyet Ümraniye Belediyesi ve Başkan Hasan Can'ı Ziyaret Etti
Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi tarafından ağırlanan ve İstanbul ile Ümraniye’de birçok yeri ziyaret eden Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarından oluşan heyeti ağırladı ve ardından kendilerine Ümraniye Belediyesi’ni gezdirdi.

Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi tarafından ağırlanan ve İstanbul ile Ümraniye’de birçok yeri ziyaret eden Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarından oluşan heyeti ağırladı ve ardından kendilerine Ümraniye Belediyesi’ni gezdirdi.

Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarından oluşan heyet İstanbul’u ziyaretlerinin 3. gününde Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarete Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Sağlık Bakanı Nikola Grubesiç, Maliye Bakanı Zoran Markovic, Eğitim Bakanı Katica Çerkez, Adalet Bakanı Jozo Budeş, Sanayi Bakanı Sedzad Milanovic, Orman, Su ve Tarım Bakanı Salkan Merdzanic, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Gornji Vakuf Belediye Başkanı Sead Çauseviç, Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları ve Ümraniye Belediye Birim Müdürleri katıldı.

Ziyarette bir konuşma gerçekleştiren Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Hasan Can ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ederek, “Bizim bu ziyaretimiz seçimlerde sizlere başarılar dileyerek yanınızda olduğumuzu belirtmek için. Biz Türkiye’ye Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hükûmetiyle tanıdık. Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 20 Mayıs’ta Saraybosna’da ağırlayacağız, bu bizler için büyük bir onur” dedi. Ümraniye Belediyesinin büyük çalışmalar yapan bir belediye olduğunu ve bu tecrübelerden yararlanabileceklerini dile getiren Başbakan Tahir Lendo, Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise misafirlerine çehresi değişen Ümraniye’yi anlattı. Kentsel dönüşüm konusunda örnek bir ilçe olduklarını ve imara açılan bölgelerde yine örnek teşkil edecek çalışmalar yapacaklarını anlatan Başkan Hasan Can, Ümraniye’de bulunan iş yeri ve büyük bankaların merkez binalarını misafirlerine göstererek Uluslararası İstanbul Finans Merkezi’nin de açılmasıyla Ümraniye’nin finansın kalbi olacağını dile getirdi. Ümraniye Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, yapılmakta olan Ümraniye Büyük Camii ile üniversite kampüsleri hakkında bilgiler veren Başkan Hasan Can,  Çamlıca Camii’ni de göstererek Türkiye’nin en büyük camii olma özelliği taşıdığını dile getirdi. Bulgaristan’da ve Hatay-Belen’de devam eden çalışmalardan ve temeli atılan ya da açılışı yapılan eserlerden de bahseden Başkan Hasan Can, ardından misafirlerine Ümraniye Belediye binasını gezdirdi.

Ümraniye Belediye Binası’nın birçok noktasını gezerek bilgiler alan Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarından oluşan heyet, çağrı merkezi, arşiv, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü gibi alanları gezerek Başkan Hasan Can’dan bilgiler aldı. Ardından belediye binası bahçesinde Ümraniye Belediyesi Mehter Takımının gösterisini izleyen heyet, Ümraniye Belediyesi Çiğdem Restoran’da belediye personeliyle bir araya geldi.

Tarih : 11 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari