PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Binlerce Ümraniyeli Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Sofrasında Buluştu Binlerce Ümraniyeli Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik Sofrasında Buluştu
Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; İstiklâl Mahallesi Kavaklıdere Caddesi’nde binlerce Ümraniyeliye iftar verildi.

Ümraniye Belediyesinin geleneksel hâle gelen sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; İstiklâl Mahallesi Kavaklıdere Caddesi’nde binlerce Ümraniyeliye iftar verildi.

Her yıl binlerce Ümraniyeliyi bir araya getiren geleneksel sokak iftarları devam ediyor. Bu kapsamda; İstiklal Mahallesi için Kavaklıdere Caddesi üzerinde gerçekleşen iftara; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra;  AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri ve binlerce vatandaş katıldı. İftar programı Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programdan önce Başkan Hasan Can mahalle iftarı alanında A Haber, TGRT Haber, 24 TV, TV NET, Akit TV, İHA, DHA gibi haber ajanslarından birçok basın mensubuna röportajlar verdi ve canlı yayın bağlantılarına katıldı.

AK Parti Ümraniye İstiklal Mahalle Başkanı Aslan Şimşek, bir selamlama konuşması gerçekleştirerek iftar programı için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkürlerini sundu.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Öncellikle Rabbim tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Bugüne kadar belediyemizin düzenlediği iftarlarla binlerce kardeşlerimizler beraber oruçlarımızı açtık.

Belediyemiz tüm mahallelerde olduğu gibi bugünde sizleri bizi iftar sofrasında bir araya getirdi. Ümraniye Belediyesinin hizmetlerine de değinen Eminmollaoğlu,  “Göreve geldikten sonra Belediye Başkanımız Ümraniye’nin vizyonunu, vitrinini değiştirdi dolayısıyla kendisine ilçemizdeki hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Türkiye’nin gelişimine değinerek konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu, “Türkiye güçlenince masum ve mazlum coğrafyadaki kardeşlerimiz sevindi. Diğer sözde büyük Avrupa ülkeleri, ülkemizi çekemiyorlar. Siyasi, politik ekonomik her yönden ülkemizin üstüne oyunlar oynuyorlar. Bizler bir olduktan sonra asla başaramayacaklar” dedi.  Konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu, “24 Haziran seçimleri sadece Türkiye’nin değil masum ve mazlum coğrafyanın seçimidir, inşallah 24 Haziranda Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin ilk Başkanı yapacağız” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada “Sizlerle bir iftar sofrasında daha buluşmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aynı sofrada komşularıyla bir arada iftar etmenin keyfini yaşayan Ümraniyelilerle bir aradayız hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Kurduğumuz sofralarımızı kardeşlik hukukumuzun gelişmesi için yapıyoruz” dedi. Başkan Hasan Can, Türkiye’nin ve Ümraniye’nin 15 yıldır ne şekilde geliştiğinden bahsederek, “Bunların hepsi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti belediyeciliği sayesindedir sizler bizlere güvendiniz bizlerde hizmetlerimizle sizlerin güveninin boşa çıkarmadık çıkarmayacağız. Daha yapacak çok işimiz var” dedi. Geçtiğimiz gün Ümraniyeli kadınlar tarafından Ramazan Ayı boyunca 170 evde okunan ve Ümraniye Belediyesinin kadın personelinin de dahil olduğu mukabelelerin hatim duasını dün Ümraniye Haldun Alagaş Spor Kompleksi’nde Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin ve binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Hasan Can, “Rabbim nice, Ramazanlara nice Kadir Gecelerine ulaşmamızı nasip eylesin” dedi. Ümraniye’nin gelişiminden de söz eden Başkan Hasan Can, “Bugün Ümraniye metrosu olan İstanbul Uluslararası Finans Merkezine ev sahipliği yapan bir ilçe haline geldi. Türkiye’nin terörün belini kırdığını ifade eden Başkan Hasan Can artık huzurlu bir ortamın ve büyüyen ekonomi olduğu sözlerine ekleyerek 24 Haziran seçimlerinin istikrar ve kalkınma bakımından önemini anlattı. Başkan Hasan Can son olarak birlik ve beraberlik mesajı vererek Ümraniye Belediyesinin Ramazan ayı boyunca düzenlediği iftarlara ve etkinliklere değinerek konuşmasını sonlandırdı.

Program Ezan-ı Muhammedi’nin okunup oruçların açılmasıyla son buldu.

Tarih : 11 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari