PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Yeni Güne Esnaflarla Bir Araya Gelerek Başladı Başkan Hasan Can Yeni Güne Esnaflarla Bir Araya Gelerek Başladı
Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne İnkılap Mahallesi’ndeki bölge esnafları ile düzenlenen kahvaltı programıyla başladı.

Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne İnkılap Mahallesi’ndeki bölge esnafları ile düzenlenen kahvaltı programıyla başladı.

Esnaflarla sürekli bir araya gelen Başkan Hasan Can, bu kez ise Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Ayhan Koçyiğit, Ümraniye Giresunlular Derneği Başkan Yardımcısı Orhan Koç ve AK Parti Ümraniye İnkılap Mahalle Teşkilatının düzenlediği kahvaltı programında esnaflarla bir araya geldi.

 Düzenlenen programa Başkan Hasan Can'ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur ve Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İnkılap Mahalle Başkanı İdris Pekdaş, muhtarlar, belediye birim müdürleri ve çok sayıda bölge esnafı ile mahalle sakinleri katıldı.

Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Ayhan Koçyiğit ve İnkılap Mahalle Başkanı İdris Pekdaş, birer selamlama konuşması yaparak, programa katılımlarından dolayı Başkan Hasan Can ve tüm misafirlere teşekkür etti.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Bizleri bugün burada ağırlayarak programda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Cuma ve pazar günleri belediyemizin çorba ikramlarıyla ve programlar dahilinde ilçemizdeki vatandaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz” dedi. Ardından Ümraniye Belediyesinin gelişimi ile ilgili konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu, “Hamd olsun Ümraniye’miz; 14 yılda vizyonuyla, kalıcı eserleriyle örnek bir ilçe bir belediye haline gelerek ilçenin imajı değişti.  Eminmollaoğlu daha sonra Türkiye’nin gelişiminden ve Afrin operasyonundan bahsederek, “Allah’a şükür ki başımızda dimdik duran Cumhurbaşkanımız var. Allah ona uzun ömürler versin. Tüm mazlum coğrafyasının gözü bizim ülkemizde. Ülkemiz önemli günlerden geçiyor. Bu ülke 2019’u atlattıktan sonra, şer güçleri artık ülkemize hiç bir şey yapamayacak. İnşallah bu sıkıntıları en kısa zamanda atlayacağız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuşmasına “Geçmişten kopuk bir nesil olmamalıyız bu günün kıymetini iyi bilmeliyiz. Ülke ve millet olarak güzel günlerden geçiyoruz” diyerek başladı. Ümraniye’nin dününü ve bugününü anlatarak 2004 yılında göreve geldiklerini ifade eden Başkan Hasan Can; “14 yılda Ümraniye’nin imajını ve vizyonunu değiştirdik. 400’ün üzerinde kalıcı eserler kazandırdık. Bunları yaparken hiç bir kurum ve kuruluşa borcu olmadan yaptık. Çok şükür Rabbim bizlere 14 yılda güzel işler yapmayı nasip etti. 57 yıldır Ümraniye’de yaşayan birisiyim. Ümraniye’nin dününü de bugününü de çok iyi bilirim” dedi. Başkan Hasan Can; “Göreve geldiğimizde ilk olarak Ümraniye’nin imarını, imajını ve vizyonunu değiştirdik. Hiç bir kaçak yapıya izin vermedik” diyerek 2B imar planları hakkında bilgi verdi. Başkan Hasan Can, “Büyük mücadeleler sonucunda 2B imar planları ile ilgili vatandaşlarımıza müjdeyi verdik. Bu konuda Allah hükümetimizden ve Cumhurbaşkanımızdan razı olsun. 320 bin bağımsız bölümün 200 bini bizim zamanımızda yapıldı. Yani şehrin yüzde 64’ü bizim zamanımızda yenilendi. İstanbul’da bu örneğin ikincisi yok. Kentsel dönüşümü de belediyenin kasasından bir kuruş çıkarmadan yaptık. Bu proje örnek bir projedir” dedi. Konuşmasını sosyal belediyecilikle ilgili sürdüren Başkan Hasan Can “Bu şehirde ne görüyorsanız hepsine elimiz değmiştir. Tüm bunları yaparken sosyal hizmetten de geri kalmadık. Ümraniye’mizde aç ve açıkta kimseyi bırakmıyoruz. Aşevimizle sosyal marketlerimizle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her daim yanındayız. Şuan hazırda olan iki sosyal marketimiz var inşallah üçüncüsü de yolda. Daha sonra dördüncüsünü de yaptığımızda Ümraniye’mizin dört bir yanında aşevlerimiz ve sosyal marketlerimiz olacak. Cumhurbaşkanı’mızın da ifade ettiği gibi Ümraniye’mizin mayası sağlamdır. Elhamdulillah bugüne kadar verilen görevleri alnımızın akıyla yaptık. Allah bir kuluna hayırlı işler nasip ederse ona hayırlı yardımcılar verir. 15 yılda çok güzel işler yapmak nasip oldu. Bu ülkeye de 80 yılda yapılanların 5 katı 15 yılda AK Parti hükümetleri zamanında yapıldı. Ülkemiz bugün gerçekten çok güzel bir konumdadır. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin” dedi. Başkan Hasan Can son olarak Afrin harekatına değinerek, “Rabbim ordumuzu muzaffer eylesin. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Tarih : 13 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari