PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can ve Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Ümraniye Sahrayı Kebir Caminin Sosyal Tesisinin Açılışını Yaptı Başkan Hasan Can ve Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Ümraniye Sahrayı Kebir Caminin Sosyal Tesisinin Açılışını Yaptı
Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Sahrayı Kebir Caminin Sosyal Tesis açılışı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo’nun katılımlarıyla gerçekleşti. Ayrıca caminin çevre düzenlemesi de Ümraniye Belediyesi tarafından yapıldı.

Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan Sahrayı Kebir Caminin Sosyal Tesis açılışı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo’nun katılımlarıyla gerçekleşti. Ayrıca caminin çevre düzenlemesi de Ümraniye Belediyesi tarafından yapıldı.

Ümraniye Sahrayı Kebir Caminin Sosyal Tesisi’nin açılışına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Sağlık Bakanı Nikola Grubesiç, Maliye Bakanı Zoran Markovic, Eğitim Bakanı Katica Çerkez, Adalet Bakanı Jozo Budeş, Sanayi Bakanı Sedzad Milanovic, Orman, Su ve Tarım Bakanı Salkan Merdzanic, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Gornji Vakuf Belediye Başkanı Sead Çauseviç, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Ahmet Olkun, AK Parti Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sahrayı Kebir Camii Koruma ve Yaşatma Dernek Başkanı Hüseyin Aslandoğan ve İnkilap Mahalle Muhtarı Mahir Su, ilçedeki tüm mahallelere olduğu gibi kendi mahallelerine de yapılan hizmetlerden ve katkılardan dolayı teşekkür etti.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, “Rabbim kıldığımız Cuma namazımızı kabul eylesin. Tesisimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu yaptığı konuşmada Bosnalı misafirlere hoş geldiniz diyerek, caminin sosyal tesisinin Ümraniye Belediyesi tarafından yeniden yaptırıldığının altını çizdi ve Belediye Başkanı Hasan Can ile ekibine teşekkür etti. Eminmollaoğlu, 24 Haziran seçimlerinin ülke, vatan ve millet için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasını noktaladı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarımıza hoş geldiniz diyorum. Bosnalılar tarih boyunca bizim dostumuz ve kardeşimiz olmuştur” dedi. Bosna Hersek’ten gelen heyetin Ümraniye Belediyesi tarafından ağırlandığını ve İstanbul’un çeşitli yerlerini gezdiğini söyleyen Başkan Hasan Can, Cumartesi günü heyetin İstanbul’dan ayrılacağını belirtti. “Haziran ayında iki bayramı bir arada yaşayalım” diyen Başkan Hasan Can, “İnşallah, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı seçimlerde başkan yapalım. 15 yılda Türkiye’yi dört kat büyüten Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın büyük Türkiye’yi kurma noktasındaki gayretleri için bizlerde elimizden geleni yapacağız. Şimdiden ramazanımız mübarek olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Protokol konuşmalarının ardından Sahrayı Kebir Caminin Sosyal Tesisi ve çevre düzenlemesi dualarla açıldı.

 

Tarih : 11 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari