PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Ümraniyelilerle Sabah Namazında Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can, Ümraniyelilerle Sabah Namazında Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediyesi’nin, Ümraniye İlçe Müftülüğü ile birlikte organize ettiği sabah namazı buluşmaları devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can; Aşağı Dudullu Mahallesi, Bedir Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaat ile bir araya gelerek sohbet etti.

Ümraniye Belediyesi’nin, Ümraniye İlçe Müftülüğü ile birlikte organize ettiği sabah namazı buluşmaları devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can; Aşağı Dudullu Mahallesi, Bedir Camii’nde kılınan sabah namazının ardından cemaat ile bir araya gelerek sohbet etti.

Geleneksel hâle gelen sabah namazı buluşmaları bu hafta Aşağı Dudullu Mahallesi, Bedir Camii’nde gerçekleşti. Programa; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mesut Özdemir, Mustafa Küçükkapdan, Hakan Karataş, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, Ümraniye AK Parti mahalle başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sabah namazı buluşması, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, programda bir selamlama konuşması gerçekleştirerek herkese hayırlı sabahlar diledi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, cemaatle namaz kılmanın öneminden bahsederek, “Memleketimiz elhamdülillah güzel günler yaşıyor, hem de birçok şeyle mücadele ettiği hâlde güzel günler yaşıyor. Çünkü güçlü bir devletiz. Ülkemiz bugün Müslüman dünyasının tek savunucusu, hâl böyleyken onunla uğraşılması, çeşitli unsurlarla üstüne gelinmesi söz konusu. Bizim bu durumda, her birimize düşen vazife birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı daha güçlü hâle getirerek; bizi biz yapan bayrak, toprak, din gibi değerlerimizi öğrettiğimiz, bunlara sahip çıkacak nesiller yetiştirmemiz, çocuklarımızı camiye getirmemizdir. Ülkemiz ve geleceğimiz için gençlerimiz ve çocuklarımızı camilerde görmeliyiz” dedi.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Sabah Namazı programında Ümraniyelilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek cemaatle namaz kılmanın öneminden bahsetti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Sert de bir selamlama konuşması gerçekleştirerek; Ümraniye Belediyesi ve İlçe Müftülüğünün düzenlediği Sabah Namazı programlarının birlik ve beraberlik adına önemli etkinlikler olduğunu dile getirdi ve herkese hayırlı sabahlar diledi.

Namazın ardından Ümraniye Belediyesi tarafından hazırlanan çorbalar vatandaşlara ikram edildi.


Tarih : 26 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari