PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Uluslararası Çin Devlet Radyosu CRI TÜRK FM’e Konuk Oldu Başkan Hasan Can Uluslararası Çin Devlet Radyosu CRI TÜRK FM'e Konuk Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Uluslararası Çin Devlet Radyosu CRI TÜRK FM’de yayınlanan “Erkan Tan Vakti” radyo programının canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Uluslararası Çin Devlet Radyosu CRI TÜRK FM’de yayınlanan “Erkan Tan Vakti” radyo programının canlı yayın konuğu oldu.

Uluslararası Çin Devlet Radyosu CRI TÜRK FM’de yayınlanan “Erkan Tan Vakti” programının canlı yayın konuğu olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, son dönemlerde yaşanan olaylara değinerek, ABD’nin Türkiye’den yapılan vize başvurularını askıya almasının yanlış olduğunu belirtti. Ardından ilçedeki değişim sürecinden bahseden Başkan Hasan Can, “2004 yılında göreve geldiğimde Ümraniye’yi kasaba görüntüsünden uzaklaştırarak; kültür, turizm ve ticaret şehri haline getirmeyi amaçladık. Çalışmalarımız doğrultusunda da Ümraniye’yi, turizmden pay alan bir ilçe haline getirdik” dedi.

Göreve gelir gelmez gecekondu yapılaşmasını durdurduklarını söyleyen Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de bir tek gecekondu yaptırmamış bir belediyeyiz. 14 yılda verdiğimiz inşaat ruhsatları ile depreme dayanıklı bina yapılmasını sağladık” dedi. Hizmet yarışı içerisinde olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de 315 bin yapı stokumuz var, bunun 185 bin civarındaki kısmı bizim zamanımızda yapıldı. Birkaç aya kadar 5 binlik planlar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden geçip, ruhsatlar verilecek” dedi.

İlçedeki arazi sahiplerinin tapu alması için yeniden imar planı da yapmak istediklerini belirten Başkan Hasan Can,“2B arazi sahiplerinin yüzde 35’i tapu alamayacaktı. Yeni imar uygulaması sayesinde tapu almalarını sağlayacağız. O yüzden arazilerine sahip çıksınlar” dedi. Son 14 yılda ilçeye 450 kalıcı eser kazandırdıklarını söyleyen Başkan Hasan Can, “35 mahallemizde kültür merkezi ve bilgi evimiz var” dedi.

“Devletin hiçbir kurumuna beş kuruş borcu olmayan bir belediyeyiz” diyen Başkan Hasan Can, aynı şekilde 1. LİG de olan Ümraniye Spor’un da 5 kuruş borcu olmadığını sözlerine ekleyerek, “Hiçbir zaman adaylık hesabı yapmadık. Bize ne görev verildiyse onu yaptık ve yine yaparız” dedi.

 

Tarih : 10 Ekim 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari