PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can TV Net’in Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can TV Net'in Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, TV Net'de yayınlanan Merve Türkay’ın sunduğu Gündüz kuşağı programının canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, TV Net'de yayınlanan Merve Türkay’ın sunduğu Gündüz kuşağı programının canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Hasan Can, canlı yayın öncesinde Albayrak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nuri Albayrak’ı ziyaret etti. Ziyarette Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan da bulundu. Ardından Başkan Hasan Can canlı yayın konuğu olduğu TV Net’de yayınlanan Gündüz Kuşağı programında Alemdağ Caddesi Yayalaştırma Projesi, 2B arazileri, Ümraniyespor'un başarı hikayesi ve 14 yılda ilçeye kazandırılan kalıcı eserleri anlattı.

2B arazileri hakkında da bilgi vererek konuşmalarına başlayan Başkan Hasan Can, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ittifakla geçen 2B arazileriyle ilgili karar sebebiyle mutluluğunu dile getirdi. Başkan Hasan Can, “40 yıldır tapu alamayan vatandaşlarımızın bu mağduriyetini ortadan kaldırdık. Ve kimsenin de mağdur olmaması için yeni planlar hazırladık. Geçen yıl Şubat ayında İBB Meclisi’nden ittifakla geçen 1/5000’lik planların ardından bu hafta Salı günü de İBB Meclisi’nden yine ittifakla Ümraniyemizin Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Mahalleleri ile Kazım Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerimizin bir kısmını içeren  1/1000 Uygulama İmar Planları  geçti. Bundan sonraki süreçte ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Bey imzaları atacak. Ardından da Mart ayının ikinci yarısında bu bölgede yaşayan ve tapularını alan vatandaşlarımızın arsalarına ruhsat vermeye başlayacağız. Ümraniyemize, mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Konuşmasına Alemdağ Caddesi Yayalaştırma Projesi hakkında bilgi vererek devam eden  Başkan Hasan Can, “Alemdağ Caddesi uzun yıllardan beri hayal ettiğimiz bir projeydi. İstanbul’da İstiklâl Caddesi’nden sonra dükkan kiralarının en yüksek olduğu caddelerden bir tanesidir. İstanbul’un ikinci Taksim’i olacak olan caddemiz vatandaşlarımız tarafından alışveriş için en çok tercih edilen ve günün her saati yoğun olan bir caddemiz.  Çok şükür bu projemizi 28 Ocak itibariyle hayata geçirdik.  İnşallah önümüzdeki süreçte Alemdağ Caddemize nostaljik tramvay projemiz ile de caddemizin kalitesini daha da cazip hale getirmiş olacağız” dedi.

Daha sonra TFF. 1. Ligin Lideri Ümraniyespor’un başarı hikayesine de değinen Başkan Hasan Can, “2004 yılında göreve geldiğimde Ümraniyespor, amatör ligdeydi. Ancak şimdi TFF 1. Lig'in lideri durumunda. Şampiyonluk için konuşmak henüz erken fakat Ümraniyespor süper ligin kapısını tıklatıyor” dedi. Ayrıca Başkan Hasan Can ilçeye 400’ün üzerinde kalıcı eser kazandırdıklarının altını çizerek, hem Ümraniye Belediyesinin hem de Ümraniyespor’un devletin hiçbir kurumuna tek kuruş borcu olmadığını sözlerine ekledi.

Başkan Hasan Can son olarak, Türkiye’nin, Suriye’nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı operasyonu ile ilgili konuşarak, “Suriye’nin “Afrin bölgesinde; vatan, millet için ve ülkemizi terör belasından kurtarmak için operasyonları yürüten kahraman Mehmetçiğimize başarı diliyorum. 80 milyonun yüreği onlarla beraber. Allah muvaffak etsin. Rabbim’den şehitlerimize rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum” dedi.

Tarih : 15 Şubat 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari