PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Tantavi Mahallesi Bölge Esnafı İle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Tantavi Mahallesi Bölge Esnafı İle Bir Araya Geldi
Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne Tantavi Mahallesi’ndeki bölge esnafları ile düzenlenen kahvaltı programıyla başladı.

Her fırsatta esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yeni güne Tantavi Mahallesi’ndeki bölge esnafları ile düzenlenen kahvaltı programıyla başladı.

Esnaf ziyaretlerine aralıksız devam eden ve her fırsatta esnaflarla bir araya gelen Başkan Hasan Can, bugün de Tantavi Mahallesi’ndeki bölge esnafı ile kahvaltı programında buluştu. Düzenlenen kahvaltı programına Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye Tantavi Mahalle Başkanı Necmettin Erez, belediye birim müdürleri, bölge esnafı ve mahalle sakinleri katıldı.

AK Parti Ümraniye Tantavi Mahalle Başkanı Necmettin Erez, programın açılış konuşmasını yaparak, Başkan Hasan Can’a tüm mahallelere olduğu gibi Tantavi Mahallesine de yaptığı katkı ve destek için teşekkürlerini sundu.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Bizi bugün burada ağırlayan mahalle başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarın 28 Şubat, maalesef bu ülke o tarihte çok şeyler gördü. Bu ülkenin kızlarının başları zorla açıldı. 28 Şubatın bu ülkeye büyük bir zararı oldu. O zamanlar bin yıl sürecek demişlerdi. Lakin 2002’de bu sona erdi ve Elhamdulillah AK Parti dönemi başladı. Rabbime şükürler olsun ülkemiz çok şeyler kazandı. 80 yılda yapılmayan hizmetin 15 yılda 4-5 katı yapıldı” dedi. Türkiye’nin Suriye’nin Afrin Bölgesi’nde başlattığı sınır ötesi harekatla ilgili konuşmalarını sürdüren Eminmollaoğlu,  “Şuan bir çok ülkeyle savaş içerisindeyiz. Bugünleri unutursak 28 Şubatları ve 15 Temmuz’ları bir daha yaşarız. Allah’a şükür ki başımızda Cumhurbaşkanımız var. Allah ona uzun ömürler versin. Tüm mazlum coğrafyasının gözü bizim ülkemizde. Ülkemiz önemli günlerden geçiyor. Rabbim yar ve yardımcımız olsun” dedi. Eminmollaoğlu son olarak Ümraniye’nin gelişiminden, başarısından, hizmetlerinden ve kalıcı eserlerinden bahsederek konuşmasını sonlandırdı.

Başkan Hasan Can: “Ümraniye’mizin Mayası Sağlamdır”

Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Geçmişten kopuk bir nesil olmamalıyız bu günün kıymetini iyi bilmeliyiz. Ülke ve millet olarak güzel günlerden geçiyoruz” dedi. Ümraniye’nin dününü ve bugünün anlatarak konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, 2004’te göreve geldikten sonra Ümraniye’nin imajını ve vizyonunu değiştirdik. 400’ün üzerinde kalıcı eserler kazandırdık. Bunları yaparken hiç bir kurum ve kuruluşa borç yapmadan yaptık” dedi. Başkan Hasan Can; “Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi Ümraniye’mizin mayası sağlamdır. Biz bu göreve bu davaya bu yola yıllar önce başladık. Biz görev istemeyiz verilen görevi yaparız. Çünkü biz nasibe inanırız. Elhamdulillah bugüne kadar verilen görevleri alnımızın akıyla yaptık. Çok şükür 15 yılda çok güzel işler yapmak nasip oldu” dedi. Türkiye’de yapılan hizmetlere de değinen Başkan Hasan Can, “Bu ülkeye 80 yılda yapılanların 5 katı 15 yılda AK Parti hükümeti zamanında yapıldı. Ülkemiz bugün gerçekten çok güzel bir konumda” dedi. Konuşmalarını 2B imar planı ile ilgili sürdüren Başkan Hasan Can, “Bu şehrin yüzde 64’ü bizim zamanımızda yapıldı.18 bini aşkın ruhsat verdik. Hiç bir kaçak yapıya izin vermedik. Kentsel dönüşümü belediyenin kasasından bir kuruş çıkarmadan yaptık. Bu proje örnek bir projedir. Bu şehirde ne görüyorsanız hepsine elimiz değmiştir. Tüm bunları yaparken sosyal hizmetten de geri kalmadık. Ümraniye’mizde aç ve açıkta kimseyi bırakmıyoruz. Aşevimizle sosyal marketlerimizle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanındayız. Şuan hazırda olan 2 sosyal marketimiz var inşallah üçüncüsü de yolda. Daha sonra dördüncüsünü de yaptığımızda Ümraniye’mizin dört bir yanında aşevlerimiz ve sosyal marketlerimiz olacak. Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 27 Şubat 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari