PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun Açılışını Yaptı Başkan Hasan Can Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun Açılışını Yaptı
14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı esere imza atan Ümraniye Belediyesi, kalıcı eserlerine bir tanesini daha ekledi. Topağacı Mahallesi’nde Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun açılışı Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

14 yılda 400’ün üzerinde kalıcı esere imza atan Ümraniye Belediyesi, kalıcı eserlerine bir tanesini daha ekledi. Topağacı Mahallesi’nde Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun açılışı Başkan Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Son 14 yılda başarılı projelerle ilçeye 400’ün üzerinde kalıcı eser kazandıran Ümraniye Belediyesi, örnek ilçe, örnek belediye olmaya devam ediyor. Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun açılış törenine Başkan Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, Üsküdar İlçe Müftüsü Ali Çakmak, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Daha sonra programın açılış konuşmasını Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Sıtkı Gülce yaptı. Eğitim ve öğretimin öneminden bahseden Okul Müdürü Sıtkı Gülce ilçeye kazandırılan yeni kalıcı eser için Ümraniye Belediye Başkan Hasan Can’a teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

AK Parti Ümraniye Topağacı Mahalle Başkanı Durkaya Yılmaz ve Topağacı Muhtarı Yaşar Karataş, birer selamlama konuşması yaparak, tüm mahallelere olduğu gibi Topağacı Mahallesine de destek ve katkılarından dolayı Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Ardından Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen de kısa bir selamlama konuşması yaparak, “Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Bugün Ümraniye her alanda çağ atlamıştır. Yapılan hizmetler gösteriyor ki Ümraniye marka şehir olmuştur. Açılışını yaptığımız okulumuzu Ümraniye’mize kazandıran Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ise “Okulumuzun hayırlı olmasını Rabbim’den niyaz ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Ümraniye son 15 yılda büyük bir yol kat etti. Bugün geçmişle kıyasladığımızda büyük bir değişimi görebiliyoruz. Belediyemiz ve onun saygıdeğer Başkanı görevi olsun olmasın ilçemize 400’ün üzerinde kalıcı eser kazandırdı. Ümraniye’mizi 15 yılda yaşanılabilir bir hale getiren Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. İlçe Başkanı Eminmollaoğlu son olarak AK Parti hükümetinin yapmış olduğu hizmetleri anlatarak konuşmasını sonlandırdı.

Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulunun hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Duaların kabul olduğu aydayız. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun. Hamdolsun bugün Ümraniye’mizde 18 adet İmam Hatip okulumuz var. Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemize hizmet noktasında elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kaç okul yaptığımızın sayısını bile hatırlamıyoruz. Elhamdülillah tüm bu hizmetleri milletimiz istiyor bizlerde yapıyoruz” dedi. Türkiye’nin son 15 yıldaki gelişimine dikkat çeken Başkan Hasan Can, “80 yıllık Cumhuriyet tarihinde ne kadar okul yapıldıysa, son 15 yılda yapılanlardan daha fazlası yapılmıştır. Bu ülke AK Parti hükümetiyle çok güzel hizmetler gördü. Bu hizmetleri yaparken sizlerden destek alarak yapıyoruz” dedi. Siyonist İsrail’in Kudüs’te yaptığı katliamı kınayarak konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Kudüs barış şehridir. Fakat Siyonistler oraya gelerek kan döktüler. İsrail bir terör devletidir. Bu terör devletine de ABD destek veriyor. Ama şunu bilsinler ki Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir. Elinde sonunda Allah’ın adaleti gerçekleşecektir. Bu zulme karşı mazlumların yanında Türkiye olmuştur. Bizler asla pes etmeyeceğiz. Allah hepinizden razı olsun” dedi. Başkan Hasan Can son olarak 2B İmar hakkında yapılan çalışmaları anlatarak,  “Ramazan-ı Şerifiniz ve Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmasının ardından Başkan Hasan Can’a Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Okul Müdürü Sıtkı Gülce, AK Parti Ümraniye Topağacı Mahalle Başkanı Durkaya Yılmaz ve Topağacı Muhtarı Yaşar Karataş tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Bugün bu açılışta sizlerle beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu eserleri Ümraniye’ye kazandıran Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e teşekkür ediyoruz. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Programın sonunda Başkan Hasan Can ve beraberindeki protokol, Şehit Sevgi Yeşilyurt İmam Hatip Okulunun açılış kurdelesini keserek, sınıfları gezdi.

Tarih : 17 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari