PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Şanlıurfa’dan Misafir Gelen Öğrencileri Ağırladı Başkan Hasan Can, Şanlıurfa'dan Misafir Gelen Öğrencileri Ağırladı
Şanlıurfa’da eğitim gören 40 öğrenci, AK Parti Şanlıurfa ve İstanbul İl Teşkilatları, Ümraniye Belediyesi ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle İstanbul’un tarihî ve kültürel yerlerini görme fırsatı buldu. Öğrenciler, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı da makamında ziyaret ederek, kendisine teşekkür ettiler.

Şanlıurfa’da eğitim gören 40 öğrenci, AK Parti Şanlıurfa ve İstanbul İl Teşkilatları, Ümraniye Belediyesi ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle İstanbul’un tarihî ve kültürel yerlerini görme fırsatı buldu. Öğrenciler, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı da makamında ziyaret ederek, kendisine teşekkür ettiler.

Şanlıurfa’da eğitim gören 40 öğrenci; Ümraniye Belediyesi, AK Parti Şanlıurfa ve İstanbul İl Teşkilatları ve Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen “Gönül Köprüsü” projesi kapsamında İstanbul'un tarihî ve kültürel yerlerini geziyor. Gezinin ilk etabında Çamlıca Tepesini gezen ve sonrasında akşam yemeğine geçen öğrenciler, 2. gün de Eyüp Sultan Camii, Panaroma 1453 Müzesi, Ayasofya, Beyazıt Meydanı ve Sahaflar Çarşısını gördüler. Ardından AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen “Gönül Köprüsü” programına katıldılar. Gezi programının 3. gününde ise; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı ziyaret eden öğrenciler, Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen ebru sanatı çalışmasını uygulamalı olarak yaptılar. 

Öncesinde Başkanlık Makamı’nda; AK Parti Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı Hacı Yayğın, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı’ndan Veysi Akay, AKSEM Sorumlusu Mehmet Nihat Ayyıldız, AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Sivil Toplum Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Ali Tapşık, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Enver Pehlivan ile Sevgi Muslu; öğrencilerden sorumlu rehber öğretmenler Ahmet Çelik ve Ömer Habeş’i ağırlayan Başkan Hasan Can, daha sonra Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde öğrencilerle bir araya geldi. Ziyarette ve toplantıda Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk de bulundu. Başkan Hasan Can, “İstanbul, İslam medeniyetinin çok önemli bir şehridir. Urfa da İslam âleminin çok önemli şehirlerindendir.” dedi. Başkan Hasan Can öğrencilere, “Balıklı göl ve etrafında dolaşırken insan farklı bir dünyada gezdiğini hissediyor.” dedi. Urfa’nın modern dünyanın en güzel şehirlerinden birisi olduğunu ifade eden Başkan Hasan Can, “Ülkemiz doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle, güneyiyle dünyanın en güzel yerlerinden." dedi. Başkan Hasan Can, "Biz biriz, beraberiz, kardeşiz ve bu topraklardaki kaderimiz aynı, bize düşen görev, tarihten aldığımız bu birlik beraberlik duygusunu daha da pekiştirerek gelecek kuşaklara aktarmak. Bizden sonra bu ülkeyi, sizin kuşaklarınız idare edecek, dolayısıyla sizin bu toprakların bu vatanın değerlerine bağlı, inanmış insanlar olarak yetişmeniz fevkalade önemli.” dedi. Birlik beraberlik mesajı veren Başkan Hasan Can, “Bir olur, beraber olur, kardeş olursak, bize kimse güç yetiremez.” dedi. Ardından 15 Temmuz sürecine de değinen ve gençlerin bu uğurdaki kahramanlıklarından bahseden Başkan Hasan Can, “Vatan millet mücadelesinde, bayrağımızı hep beraber tuttuk. Millet; barış, kardeşlik, birlik ve beraberlik istiyor.” dedi. Daha sonra öğrenciler, Başkan Hasan Can ile birlikte hep bir ağızdan, şöyle dediler: “Tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet.”  Başkan Hasan Can, öğrencilere, “İyi ki geldiniz, sizi çok sevdik yine gelin, bu gönül köprümüz kopmasın, kırılmasın.” dedi.    

Ziyaretin sonunda öğrencilere saat, kitap seti ve kırtasiye seti hediye edildi. Ardından Başkan Hasan Can, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekildi.

Öğrenciler gün içindeki son gezide; Ümraniye Belediyesinin, okçuluk eğitmenleri tarafından okçuluğun tarihi ve misyonu hakkında bilgiler ve uygulama eğitimi alacaklar.

Tarih : 25 Ocak 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari