PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Perspektif Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Perspektif Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; Çay TV’de yayınlanan ve Hasan Yavuz Bakır’ın sunduğu Perspektif programına canlı yayın konuğu olarak Ümraniye Belediyesinin çalışmalarını anlattı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; Çay TV’de yayınlanan ve Hasan Yavuz Bakır’ın sunduğu Perspektif programına canlı yayın konuğu olarak Ümraniye Belediyesinin çalışmalarını anlattı.

Başkan Hasan Can, konuşmasına belediyecilik hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulunarak başladı. Başkan Hasan Can, “Vatandaşlarımız bizlere, belediye başkanları için yasayla tarif edilmiş görevler dışında da aklınıza ne gelirse tüm talepleriyle ilgili gelirler. Ümitle, umutla gelen vatandaşlarımızın hiçbirine hayır demeyiz. Biz vatandaşlarımızın dertleriyle hemhal olmak, acısıyla tatlısıyla onlarla olmak gibi bir görev ifa ediyor; bu yüzden 7/24 hizmet veriyoruz. 14 senedir görevdeyiz; hayat devam ettiği sürece hizmet devam etmek zorunda. ‘En Temiz İlçe’ unvanımızı devam ettirmek, yollarımızı tekrar tekrar yenilemek, ilçedeki tüm kurumlara görevimiz olmasa da destek olmak için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz”  dedi. Başkan Hasan Can ayrıca; “14 yıl içerisinde 1/5000’lik nazım planını yapmadığımız hiçbir bölge kalmadı. İnşaat sektörünün önünü açmak suretiyle son 14 yılda ilçemizin 320 bin bağımsız bölüme kavuşmasını sağladık. Bunun 210 bini yani yüzde 66’sı bizim zamanımızda imar planlarına, projeye, ruhsata uygun olarak yapıldı. İmar planlarıyla toplumsal bir faydayı öne aldık. Toplumsal sıkıntıyı önlemek için herkesin tapu almasını sağlayan bir belediyeyiz. Ardından yaptığımız imar planıyla; yeşil alanları, donatı alanları, okul alanları en mükemmel şekilde ayrıldı. İstanbul’a ve Türkiye’ye örnek bir imar planı hazırladık. Ümraniye’nin taşı toprağı altın oldu. 2B arsalarımızın tamamı kat ve kat değerlendi. Ayrıca bu yeni yapılarla depreme en dayanıklı ilçelerden de biriyiz” dedi.

Konuşmasına borçsuz bir şekilde yaptıkları hizmetler, ilçeye kazandırdıkları 450’yi aşkın kalıcı eser, 3 ayrı noktada hizmet veren sosyal marketler, Ümraniye Meydanı projesi, metro çalışmaları, yapımı devam eden ve Ümraniye’nin en büyük camisi olacak Ulu Camii gibi konularda bilgilendirmelerde bulunarak devam eden Başkan Hasan Can; kültür, sanat ve eğitim faaliyetleri hakkında da bilgilendirmelerde bulunarak Geleneksel Resim, Hikâye, Şiir Yarışmalarından, yapılan sergilerden, kültür yayınlarından ve Tevilâtü’l-Kur’ân adlı eserin Merhum Hoca Prof. Dr. Bekir Topaloğlu öncülüğünde Ümraniye Belediyesi tarafından Türkçeye kazandırılmasından bahsetti. Yaklaşan seçimler ve adaylık süreçleri hakkında sorulan sorulara “Biz yıllardır bu gibi dertlerimiz olmadan tüm gücümüzle çalıştık. Rabbim yine nasip ederse nusretini niyaz ederiz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 10 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari