PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Pal Doğa Radyo’nun Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Pal Doğa Radyo'nun Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Pal Doğa Radyo’da yayınlanan “Netlik Ayarı” programının canlı yayın konuğu oldu. Fikret Kocaman’ın sunduğu programda Başkan Hasan Can, “Depreme en dayanıklı ilçelerden birisi Ümraniye ilçesidir” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Pal Doğa Radyo’da yayınlanan “Netlik Ayarı” programının canlı yayın konuğu oldu. Fikret Kocaman’ın sunduğu programda Başkan Hasan Can, “Depreme en dayanıklı ilçelerden birisi Ümraniye ilçesidir” dedi.

Doğa Radyo’da yayınlanan “Netlik Ayarı” programının canlı yayın konuğu olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, belediyecilik anlayışını, Ümraniye’nin borçsuz olarak nasıl dönüştürüldüğünü, Ümraniyespor’un başarı hikâyesini ve Ümraniye Belediyesinin hizmetlerini anlattı.

Kentsel dönüşümün önemine değinerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Yıkılması muhtemel binaları dönüştürerek, depreme dayanıklı bina haline getirdik. Ümraniye’de şu anda 315 bin yapı stoku var, bunun 185 bini bizim zamanımızda, son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani şehri yenileme noktasında İstanbul’da en başarılı ilçelerden birisiyiz. Ümraniye’de gördüğünüz ne kadar bağımsız bina varsa bunların yüzde 62’si bizim zamanımızda yapıldı” dedi. 2B arazi planları hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “Meclisimizde; Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi” diyerek bir kez daha Ümraniyelilere 2B arazileri hakkında müjdeli haberi vermiş oldu. Başkan Hasan Can "Ümraniye'de imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkânı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız. 715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Meclisimizden 1/1000'lik planları geçirdik. Yapılan bu planlarla, herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmar da herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik" dedi. Hazırlanan planların ileride üniversitelerde örnek proje olarak gösterileceğinin altını çizen Başkan Hasan Can, "Mahalle ölçekli, tüm donatıları olan, mevcut yapı stokunun da hiçbir zorlukla karşılaşmadığı, kimsenin mağdur olmadığı bir proje oldu. Bizim bulduğumuz bu yöntem, Türkiye'de benzer durumda olanların uygulayabileceği örnek bir yöntem oldu. Biz de Ümraniye'de imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkânı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız. Ayrıca Başkan Hasan Can Dudullu bölgesindeki imar çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.

BAŞKAN HASAN CAN: “ÜMRANİYESPOR AYAĞINI YORGANINA GÖRE UZATMIŞTIR”

Ümraniyespor’un gelişimini, yapılan çalışmaları, Hekimbaşı çöplüğünden spor tesislerine geçiş sürecini, Ümraniye Şehir Stadyumu’nun yapılışını anlatan Başkan Hasan Can, “1993 yılında bildiğiniz üzere çöp patlaması sonucu 39 vatandaşımız rahmetli olmuştu. Tekrar hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. Zamanın Büyükşehir Belediye Başkanı olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın patlayan çöplük yerine futbol sahası yaptırmıştı. Ancak o da zamanla yıpranarak, kötü bir duruma gelmişti. Biz de bu alanı, çöplükten tesise, tesisten şampiyonluğa yükseltmek için elimizden geleni yapıp, her şeyini sıfırdan yeniledik. Böylelikle Ümraniyespor çok kısa zamanda büyük bir başarı elde etti” dedi. Ümraniyespor’un 13,5 yıl içinde üst liglere yükselerek, TFF. 1.Lig’de mücadele eden ve son dört haftadır lider olan bir takım haline geldiğini ifade eden Başkan Hasan Can, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Ümraniyespor ve bütün takım yöneticilerine teşekkür ediyorum. İnşallah hedefimiz Süper Lige çıkmaktır” dedi. Ümraniye Belediyesi gibi Ümraniyespor’un da  hiçbir kuruma tek kuruş borcu olmadığının da altını çizen Başkan Hasan Can, “Ümraniyespor ayağını yorganına göre uzatmış ve başarı hikâyesi böylelikle ortaya çıkmıştır” dedi. Başkan Hasan Can Ümraniyespor’un başarısında pay sahibi olan Kulüp Başkanı Recep Yoğurtçu ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batura da teşekkür etti.

Başkan Hasan Can, “14 yıldır yüzlerce projeyi hayata geçirdik.  Ümraniye Belediyesi olarak ilçemize 400’e yakın kalıcı eser kazandırdık. İlçemizin her mahallesine aile sağlığı merkezi ve muhtarlık hizmet binaları yaptık. Vatandaşımız böylelikle tüm hizmetlerden kolaylıkla yararlanabiliyor. Tüm bunları yapmayı kendimize görev bildik. Üstelik bunları yaparken de devletin hiçbir kurum ve kuruluşuna da borçlanmadık. Çünkü Ümraniye Belediyesi de ayağını yorganına göre uzattı” dedi. 

Finans Merkezi ile ilgili de düşüncelerini aktaran Başkan Hasan Can, altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, finans merkezinin birkaç yıl içinde tamamlanmasını beklediklerini söyledi. Başkan Hasan Can, “Göreve geldiğimizden itibaren bu ilçeyi kalkındırmanın gayretini göstereceğimizi söyledik ve çok şükür bugün geldiğimiz nokta ise Ümraniye; büyük otellerin, ünlü markaların ve bankaların merkezlerini taşıdığı ticaret merkezi haline geldi” dedi.

Ümraniye’de sporun yanında kültür ve sanatın da konuşulduğunu ifade eden Başkan Hasan Can, “2004 yılından bu yana düzenlenen sempozyum, seminer, panel ve yarışmalarımız var. Özellikle kalite standartlarını yükselttiğimiz Resim, Hikâye ve Şiir yarışmalarımız devam ediyor. Başvurmak isteyen vatandaşlarımız siteden başvuruları ve detayları takip edebilirler. Profesyonel akademisyen ve alanında uzman isimler tarafından değerlendirilen bu yarışmalarımızda çeşitli ödüller veriyoruz. Ancak en önemli ödül, dereceye girenlerin eserlerini kitaplaştırıyoruz. Suya yazılmış yazı olmasın diye” dedi.

Ümraniye Hanımeli Çarşısı’nda açılan kermes ile ilgili de düşüncelerini söyleyen Başkan Hasan Can, AK Parti İstanbul Kadın Kollarının, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle, Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatıldı. Bu vesileyle, zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Kampanyası” kapsamında Ümraniye Hanımeli Çarşısı’nda, Ümraniye Belediyesi, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları ve Türk Kızılayı tarafından kermes açılışı gerçekleştirildi” diyerek kermesin yarın akşama kadar süreceğini de sözlerine ekledi.

Başkan Hasan Can son olarak Üsküdar, Ümraniye metrosu hakkında bilgi vererek, metronun gecikmesinin sebebini deneme seferlerinin devam ettiğinden dolayı uzun sürdüğünü belirterek en yakın zamanda açılışının yapılacağını söyledi.

Program sonunda Başkan Hasan Can, sunucu Fikret Kocaman aracılığıyla vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.

Tarih : 30 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari