PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Öğrencilerle Bayrak Töreninde Buluştu Başkan Hasan Can, Öğrencilerle Bayrak Töreninde Buluştu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; ilçedeki okullarda gerçekleşen Bayrak Törenlerine katılarak öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can, Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; ilçedeki okullarda gerçekleşen Bayrak Törenlerine katılarak öğrencilerle bir araya gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can, Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Gerçekleşen Bayrak Törenine Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, belediye birim müdürleri, Okul Müdürü Bülent Candan, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ümraniye Madenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Candan, “Değerli belediye başkanımızı okulumuzda görmekten dolayı mutluluk duyuyoruz. Geçmiş dönemde öğretmenlik yapan belediye başkanı Hasan Can Bey’in de öğretmenler gününü kutluyorum ve kendisine teşekkürlerimi sunuyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Bugün hayatımıza şekil veren ve anne babamızdan sonra gelen kutsal varlığımız olan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum” dedi. Gökçimen, ilçedeki tüm okullara yaptığı katkı ve desteklerinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkürlerini sunarak” konuşmasını noktaladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, programda gerçekleştirdiği konuşmada, meslek liselerinin önemine değinerek, “Bu okullar, ülke kalkınmasında önemli bir yere sahip. Öğrenciler bu okullarda öğrendikleri teorik bilgileri, staj yaparak daha da pekiştiriyor. Biz de Ümraniye Belediyesi olarak, staj yapmak isteyen öğrencileri ihtiyacımız olmasa da geri çevirmiyoruz. Stajyer olarak alıp, onlara belli miktarda ücret ödeyerek, okul masraflarına katkı sağlamış oluyoruz” dedi.  Gençlerin asıl öğrenmesi gereken şeyin Ahlak olduğunu vurgulayan Başkan Hasan Can, gençlere “Helal lokma nasıl kazanılır ilk önce onu öğrenmelisiniz” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayarak konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Öğretmenler sizlere sadece teorik bilgi öğretmiyor. Eğitimin tamamı milli olmak zorundadır. Öğrendiğimiz her şeyi, bu memleket ve vatan için harcayacak şuurda olmalısınız” dedi. 15 Temmuz sürecine de değinen Başkan Hasan Can, “Bu milletin çocukları, tarihin her döneminde olduğu gibi yine mücadele etmeye devam ediyor. Çok şükür milletimiz 15 Temmuz da darbe girişiminde bulunan hainleri engelledi” dedi.

Başkan Hasan Can son olarak, “Rabbim geleceğinizi aydınlık eylesin. Allah sizi;  anne, baba ve bu vatana bağışlasın. Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum" diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program okunan İstiklal Marşı’nın ardından son buldu.

Tarih : 24 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari