PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Mahalle Tespit Çalışması İçin Personel İle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can, Mahalle Tespit Çalışması İçin Personel İle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediyesinde, Başkan Hasan Can’ın başkanlığında yapılan Mahalle Tespit Çalışması Toplantıları devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleşen toplantıda Başkan Hasan Can, siyasi bilinç başlığı altında tecrübelerini paylaşarak son 14 yılda ilçede yapılan çalışmaları ve hizmetleri etraflıca anlattı.

Ümraniye Belediyesinde, Başkan Hasan Can’ın başkanlığında yapılan Mahalle Tespit Çalışması Toplantıları devam ediyor. Bu kapsamda gerçekleşen toplantıda Başkan Hasan Can, siyasi bilinç başlığı altında tecrübelerini paylaşarak son 14 yılda ilçede yapılan çalışmaları ve hizmetleri etraflıca anlattı.

Ümraniye Belediyesi, her yıl düzenli olarak sokak, kaldırım ve yol durumunun fiziki olarak tespiti, vatandaşların belediyeden beklentileri ve yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişi için Mahalle Tespit Çalışması yapıyor. 35 mahallede 3200 sokakta yapılacak çalışmalar kapsamında Ümraniye Belediyesi, 32 birim müdürüne, yüzlerce sokağı zimmet ederek bu çalışmalara verdiği önemi gözler önüne seriyor. Ümraniye Belediyesinin yaptığı bu mahalle tespit çalışmalarıyla çekilecek 40 bine yakın fotoğraf ile ilçenin kare kare durumu da değerlendirilebilecek ve çalışmalar bu yönde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Başkan Hasan Can’ın yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, birim müdürleri ve belediye personeli katıldı.

BAŞKAN HASAN CAN, “SİYASET, MEMLEKETE HİZMET SANATIDIR”

Mahalle tespit çalışması yapacak personele bilgilendirmelerde bulunan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, yapılan bu çalışmanın önemli olduğunu söyleyerek, 14 yılda ilçeye kazandırılan 400’ü aşkın kalıcı eserden bahsetti. Kentsel dönüşümde de başarılı olduklarının altını çizen Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de şu anda 320 bin yapı stoku var, bunun 200 bini bizim zamanımızda; imara uygun, projeye uygun şekilde son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 64’e tekabül ediyor” dedi.

Ümraniye’de 900 bin metrekare park alanı bulunduğunu da sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “Kişi başına 12 metrekare yeşil alanı olan bir ilçeyiz. Öte yandan yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahiplerinin her türlü ihtiyacına koşan bir belediyeyiz. İlçemizde bulunan iki adet sosyal marketimize üçüncüsü ekleniyor. Aş evlerinde pişen yemeklerle kimsesi olmayan vatandaşlarımızın evine 365 gün sıcak yemek götürüyoruz. Kişisel temizliklerini, ev temizliklerini yapıyoruz. Ancak bütün bu çalışmalarımızı ne yazık ki herkes bilmiyor. İşte bu yüzden tatlı bir üslupla vatandaşlarımızla diyalog kurup, çalışmalarımızı anlatacağız. Çünkü istiyoruz ki, yaptığımız tüm çalışmaları insanlar bilsin ve bunlardan istifade etsin” dedi.

Türkiye’deki belediyecilik hizmetlerinin çok büyük gelişme kaydettiğine de vurgu yapan Başkan Hasan Can, “24 saat hizmet veren bir belediyeyiz. 2300 olan personelimizden gece en az 300 kişilik bir ekibimiz nöbette ve hizmet vermeye devam ediyor” dedi. “Siyaset, memlekete hizmet sanatıdır” diyen Başkan Hasan Can, “Hizmet edenlerinde hizmetlerini en iyi şekilde anlatması gerekir” dedi. Türkiye’nin son 15 yılda geldiği noktayı da değerlendiren Başkan Hasan Can, Türkiye’nin her şeyiyle kabuk değiştirdiğini söyledi.“Her yıl yaptığımız Mahalle Tespit Çalışmaları sayesinde her sokağın problemlerini tespit ediyoruz” diyen Başkan Hasan Can, “Bu çalışmamızı Ramazan ayına kadar bitirmeyi istiyoruz” dedi.

Konuşmasına Afrin’de devam eden Zeytin Dalı Harekâtından bahsederek devam eden Başkan Hasan Can, “Rabbim güvenlik güçlerimize güç, kuvvet versin. Birlik ve beraberliğimizi daim eylesin. Allah bu mücadeleyi yapanlardan razı olsun. Rabbim Afrin’de mücadele ederek şehit olan Mehmetçiğimize rahmet, gazilerimize şifa versin” dedi. Son olarak Başkan Hasan Can, “2019’a yürüdüğümüz bu yolda işimiz hükümetimizin ve Ümraniyemizin yaptıklarını vatandaşlarımıza en doğru şekilde anlatabilmektir” diyerek konuşmasını bitirdi.

Toplantı Mahalle Tespit Çalışması yapacak personele yapılan bilgilendirme ile son buldu.

 

 

 

Tarih : 06 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari