PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, İstanbul Finans Enstitüsü Tarafından Düzenlenen Panele Konuşmacı Olarak Katıldı  Başkan Hasan Can, İstanbul Finans Enstitüsü Tarafından Düzenlenen Panele Konuşmacı Olarak Katıldı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Borsa İstanbul A.Ş. katkılarıyla, İstanbul Finans Enstitüsü tarafından düzenlenen İstanbul Finans Merkezi- Birleşme Bütünleşme 2018 Paneline, “Kümelenme ve Fiziki Altyapı-Yatırım Planlaması” konulu semineriyle konuşmacı olarak katıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)  ve Borsa İstanbul A.Ş. katkılarıyla, İstanbul Finans Enstitüsü tarafından düzenlenen İstanbul Finans Merkezi- Birleşme Bütünleşme 2018 Paneline, “Kümelenme ve Fiziki Altyapı-Yatırım Planlaması” konulu semineriyle konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Finans Enstitüsü tarafından düzenlenen İstanbul Finans Merkezi- Birleşme Bütünleşme 2018 Paneline Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; İstanbul Finans Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Altay, İstanbul Finans Enstitüsü Yönetici Ortak Mert Yılmaz, Sermaye Piyasası Kurulu Denetleme Dairesi Başkanı İbrahim Kumsal, Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gönen, Hazine Müsteşarlığı Mali Sektör Politikaları ve Koordinasyon Dairesi Başkan Vekili Mücahit Duman, Kalkınma Bakanlığı Mali Piyasalar ve İFM Dairesi Planlama Uzmanı Önder Demirezen, Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Alkin, Ziraat Katılım Bankası Genel Müdür Yardımcısı Osman Karakütük, TSPB Başkanı Erhan Topaç, CFA Society İstanbul Başkanı Albert Krespin, İŞ Portföy Genel Müdür Yardımcısı Emrah Yücel, Ak Portföy Genel Müdür Yardımcısı Ertunç Tümen, Ünlü Menkul Değerler A.Ş. Direktörü Murat Gülkan, Azimut Portföy Yönetimi A.Ş. Genel Müdür Murat Salar, BYY Finans Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yener Yıldırım, İBB Alt Yapı Koordinasyon Müdürü İbrahim Bozkurt, Emlak Konut A.Ş’den Mecit Altıner ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur gibi birçok önemli isim katıldı.

Birbirinden önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı 4 oturumdan oluşan panelde Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur da birer konuşma yaptı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur programda yaptığı konuşmada, “700 bin kişilik nüfusu ile Anadolu Yakasının en kalabalık, en yoğun ilçesiyiz” diyerek, “İstanbul Finans Merkezi Ümraniyemizdeki en muazzam projedir. Ayrıca yükselen Türkiye’de önümüzdeki yıllar içinde Uluslararası finans boyutuyla da ciddi derecede artı kazandıracak bir projedir. Öte yandan bölgemiz açısından da durumu değerlendirdiğimizde; Ümraniye, Üsküdar, Ataşehir, Sultanbeyli ve Sancaktepe dahi bu bölgelerin tamamında emlak piyasasında ciddi bir ilerleme oluştu. Çünkü hem sabit nüfus itibariyle burada konutlar bulunuyor hem de 50 bin civarında burada çalışan insan öngörülüyor. Dolayısıyla bunların ikamet edeceği, barınacağı ve etkileşim içinde olacağı birinci dereceden yerler kıymetlenmiş oldu” dedi. “Son 14 yılda Ümraniyemiz muazzam bir değişim, gelişim ve dönüşüm geçiriyor” diyerek konuşmasına devam eden Maliki Ejder Batur, “Yapı stokumuzun neredeyse yüzde 65’e yakın kısmını son 14 yılda yapmış ve yaptırmış bir belediye olarak, böyle bir projenin ve yine tüm bu başlattığımız çalışmaların çok ciddi katkıları olacaktır” dedi. Maliki Ejder Batur son olarak, “Hükümetimizin ve İstanbul Büyükşehir Belediyemizin özenerek yaptığı bu projenin tamamlanmasının ardından finans piyasasına ve ülkemize katkı sağlayan bir proje olduğunu düşünüyorum” diyerek konuşmasını noktaladı.

Panelde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Finans Merkezi’nden bahsederek, yapılan çalışmalara değindi. Yapımı devam eden metro ile finans merkezine ulaşımın daha da kolaylaşacağını söyleyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Finans Merkezimizin 2021 yılına yetişmesini ümit ediyoruz” dedi. 2B arazileri hakkında da konuşma yapan Başkan Hasan Can,  Ümraniyemizin Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Mahalleleri ile Kazım Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerimizin bir kısmında uygulayacağımız plan ile Türkiye’ye kentsel dönüşümde örnek olacağız. 6 mahallemiz yeniden inşa olacak ve planlı bir şehir haline gelecek” dedi. Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de şu anda 320 bin yapı stoku var, bunun 200 bini bizim zamanımızda; kurala uygun, imara uygun, projeye uygun ve sağlıklı binalar şeklinde son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 64’e tekabül ediyor. Yani bugüne kadar 17 bin civarında inşaat ruhsatı verdik ve en önemlisi de geçmişte yapılmış olan gecekonduları sıfırlayarak kaçak yapıya asla müsaade etmedik. 200 binin 100 bini de eski binaların yıkılıp yerine yeni binalar yapılmasıyla inşa edildi. Ümraniye’nin böylelikle neredeyse yüzde 75’i yenilenmiş olacak. Deprem şehri olan İstanbul Ümraniye’de en sağlıklı binaları yapıyoruz” dedi.

“57 yıllık bir Ümraniyeli olarak Ümranyenin dününü ve bugününü çok iyi biliyorum” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Ümraniye, eskiden sadece bir sanayi merkeziyken, şimdi ticaretin ve finans merkezinin bulunduğu bir ilçe haline geldi. Artık Ümraniye, marka değeri kazanmış bir ilçedir” diyerek konuşmasını bitirdi.

Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can’a ve Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur’a panele katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim edildi.

Tarih : 14 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari