PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Haftanın İlk Gününde Bayrak Töreninde Öğrencilerle Buluştu Başkan Hasan Can Haftanın İlk Gününde Bayrak Töreninde Öğrencilerle Buluştu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, her yıl ilçedeki okullarda gerçekleşen Bayrak Törenlerine bu yıl da devam ederek öğrencilerle bir araya geliyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, her yıl ilçedeki okullarda gerçekleşen Bayrak Törenlerine bu yıl da devam ederek öğrencilerle bir araya geliyor. Bu kapsamda Başkan Hasan Can Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileriyle buluştu.

Haftanın ilk gününde Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşen Bayrak Töreni’ne Başkan Hasan Can’ın yanı sıra;  Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye Belediye Meclis Üyesi Ali Yazlı, Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dr. Yunus Kurtuluş, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Bayrak Töreni Ümraniye Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Dr. Yunus Kurtuluş’un selamlama ve teşekkür konuşmasıyla devam etti.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen ise yaptığı konuşmada, Başkan Hasan Can’a ilçedeki okullara ve eğitime yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ederek, öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Törende konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Çocuklarımız bu milleti millet yapan değerleri; bayrak, vatan ve ezanı da bilmeli ve öğrenmelidir. Okullarımızda dinini, kültürünü, değerini öğrenen çocuklar bu ülkenin garantisidir. Bu amaçla yaptığımız çalışmalar ile son 5 yılda ilçemizdeki İmam Hatip Okullarının sayısı 18 olmuştur.” dedi. Konuşmasında eğitim alanında önemli çalışmalar yaptığını dile getiren Başkan Hasan Can, “Yaptığımız okullar sizlerin daha iyi bir geleceğe sahip olmanız içindir. Hizmetlerimiz sadece bilgi amaçlı değil dini, milli ve manevi değerleri de öğrenmenizdir. Elzem olan önce insan olmak, vatanına sahip çıkan, bayrağının fedaisi bir millet olmaktır. Allah annenize, babanıza, vatana, millete hayırlı evlatlar olmanızı nasip etsin. Rabbim sizlere zihin açıklığı versin. Gününüz aydınlık olsun” diyerek öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

 

Tarih : 05 Kasım 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari