PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Habertürk TV’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Habertürk TV'nin Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Habertürk TV’de yayınlanan Noyan Doğan’ın sunduğu Bakış programının canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Habertürk TV’de yayınlanan Noyan Doğan’ın sunduğu Bakış programının canlı yayın konuğu oldu.

Noyan Doğan’ın sunduğu Bakış programının canlı yayın konuğu olan Başkan Hasan Can, programdaki konuşmasına 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak başladı. Başkan Hasan Can, “Kadın; eştir, kız kardeştir, annedir. Dolayısıyla hayatın yarısıdır. Annelerin, kız kardeşlerin, eşlerin ağlamadığı, göz yaşı dökmediği, mutlu olduğu bir dünya olsun istiyoruz” dedi. Canlı yayına gelmeden önce Ümraniye Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlediği programa katıldığını ifade eden Başkan Hasan Can, “Özellikle şehit yakınlarını, annelerini ve eşlerini ağırlamak suretiyle bir program yaparak şehitlerimizi de anmış olduk” dedi. Ümraniye Belediyesi olarak yapılan hizmetlerin hem erkeğe hem de kadınlara hitap ettiğini söyleyen Başkan Hasan Can daha sonra yapılan hizmetlerden bazılarına değindi.

Ümraniye’de bulunan Hanımeli Çarşısı hakkında bilgi vererek konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can, “Ümraniye’nin merkezinde bir hanımeli çarşısı yaptık. Oradan bayanlara el emeği ile yaptıkları ürünlerini satmaları için ücretsiz yer veriyoruz” dedi. Öte yandan Ümraniye Belediyesinin sosyal marketleri hakkında da düşüncelerini aktaran Başkan Hasan Can, “İlçemizde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza sosyal destek kartı vererek sosyal marketlerimizden alışveriş yapmalarını sağlıyoruz. Şuanda ilçemizde iki tane sosyal marketimiz bulunuyor. En yakın zamanda inşallah üçüncüsünü aşmış olacağız. Hedefimiz Ümraniye’nin dört bölgesinde dört sosyal market açmaktır” dedi.

2B arazileri hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “Bir belediye başkanı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden ittifakla geçen 2B arazileriyle ilgili karar sebebiyle çok mutluyum. Çünkü 40 yıldır tapu alamayan vatandaşlarımızın bu mağduriyetini ortadan kaldırdık. Ve kimsenin de mağdur olmaması için yeni planlar hazırladık. Geçen yıl Şubat ayında İBB Meclisi’nden ittifakla geçen 1/5000’lik planların ardından bu hafta Salı günü de İBB Meclisi’nden yine ittifakla Ümraniyemizin Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Mahalleleri ile Kazım Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerimizin bir kısmını içeren  1/1000 Uygulama İmar Planları  geçti. Bundan sonraki süreçte ise, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Bey imzaları atacak. Ardından da Mart ayının sonuna doğru bu bölgede yaşayan ve tapularını alan vatandaşlarımızın arsalarına ruhsat vermeye başlayacağız. Ümraniyemize, mahallelerimize hayırlı uğurlu olsun” dedi. Öte yandan Havza bölgesinde bulunan 2B arazileri hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “Aşağı Dudullu, Yukarı Dudullu, Cemil Meriç, Ihlamurkuyu, Tepeüstü, Parseller, Huzur, Adem Yavuz, Necip Fazıl ve Esenşehir Mahallelerimizde de 2B arazilerimiz var. Buradaki 2B’ler diğer mahallelerimizden biraz farklı. Çünkü bu mahallelerimiz havza bölgesi olmasından dolayı İSKİ’nin görüş verme zorunluluğu var. İnşallah İBB Meclisimizden de yakın zamanda bu mahallelerimizin 1/5000’lik planları geçecek. Bu bölgemizde de inşaat ruhsatı vermeyi hedefliyoruz. Bunu da başarırsak Ümraniye’de imarsız hiçbir yer kalmamış olacak” dedi.

Ümraniye Metrosundan da bahseden Başkan Hasan Can, Metronun kalan kısmının ise yaza doğru açılacağından, Ümraniye-Dudullu-Bostancı Metro Hattı hakkında da kısa bir bilgi verdi.

Başkan Hasan Can son olarak Alemdağ Caddesi Yayalaştırma Projesi hakkında düşüncelerini aktararak, “Alemdağ Caddesini, İstiklâl Caddesi gibi trafiğe kapattık. Vatandaşlarımızdan inanılmaz güzel tepkiler aldık. Hayırlı, uğurlu olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Tarih : 08 Mart 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari