PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can “Gazete 15 Temmuz”u Tanıttı Başkan Hasan Can “Gazete 15 Temmuz”u Tanıttı
Ümraniye Belediyesi’nin 15 Temmuz anısına 6 yabancı ülkeye dağıttığı 5 farklı dilde hazırlanan “Gazete 15 Temmuz” Başkan Hasan Can tarafından basın mensuplarına tanıtıldı.

Ümraniye Belediyesi’nin 15 Temmuz anısına 6 yabancı ülkeye dağıttığı 5 farklı dilde hazırlanan “Gazete 15 Temmuz” Başkan Hasan Can tarafından basın mensuplarına tanıtıldı.

Hain darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’dan bu yana birçok etkinliğe imza atan Ümraniye Belediyesi, girişimin yıl dönümünde de bir ilki gerçekleştirerek 5 farklı dilde 15 Temmuz’u anlatan “Gazete 15 Temmuz”u çıkarttı. Dünyadan ve Türkiye’den birçok gazetecinin görüşlerine yer verilen gazete; Amerika Birleşik Devletleri (Pensilvanya, Rittenhouse Meydanı), İngiltere (Londra, Trafalgar Meydanı), Almanya ( Berlin Potsdam Meydanı), Fransa (Paris Concorde Meydanı), Hollanda (Amsterdam Meydanı), Belçika (Brüksel Grande Palace), İstanbul (Üsküdar - Ümraniye - Kadıköy Meydanı), Ankara (Kızılay Meydanı), İzmir (Konak Meydanı), Edirne (Selimiye Cami Önü)’nde dağıtılacak. 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilmek istenen hain darbe girişimini püskürten halkın gösterdiği mücadelelerin anlatıldığı ve o geceye dair birçok fotoğrafın yer aldığı gazete, Başkan Hasan Can tarafından basın mensuplarına tanıtıldı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, 24 TV ve CNN Türk’e canlı yayın konuğu olarak Ümraniye Belediyesi’nin çıkarmış olduğu “Gazete 15 Temmuz”u anlattı. Başkan Hasan Can, “Ümraniye Belediyesi olarak dünya kamuoyuna ülkemize 15 Temmuz 2016’da nasıl bir hainlik yapıldığını, 249 şehit ve 2.186 gazinin olduğunu ‘Millî İrade Geçilemez’ sloganıyla hazırladığımız gazete ile 5 dilde uyarlayarak birçok gazetecimizin görüşlerine yer vererek anlatmaya çalıştık” dedi. 15 Temmuz’da Türkiye’ye yapılan hainliğin Batı dünyası ve dış devletler tarafından farklı yansıtıldığını söyleyen Başkan Hasan Can, “15 Temmuz 2016’da dış devletler tarafından aleyhimize anlatılan darbe teşebbüsünü, bizim içimizdeymiş gibi görünen hain darbecilerin kim olduğunu tüm dünyaya anlatmaya çalıştık” dedi.

Ayrıca Başkan Hasan Can; A Haber ve Sabah Gazetesine verdiği röportajda, Ümraniye Belediyesi Geleneksel 13. Resim, Hikâye, Şiir yarışmalarının temasının 15 Temmuz Millî İradenin Şahlanışı olduğunu ve yine konusu 15 Temmuz olan Evlat çizgi filminin çok yakında tamamlanacağını söyleyerek, 15 Temmuz Uluslararası Çocuk ve Travma Sempozyumdan ve Ümraniye Belediyesi’nin 15 Temmuzla ilgili diğer çalışmalarından bahsetti. Ayrıca Başkan Hasan Can 15 Temmuz’un yıl dönümü olması sebebiyle, Ümraniye Belediyesi’nin çıkarmış olduğu “Gazete 15 Temmuz” hakkında bilgi verdi. Başkan Hasan Can, “Hain darbecilerin, vatanın bağrına nasıl bir hançer saplamaya çalıştığını doğru anlatma noktasında biz de Ümraniye Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapmaya çalıştık” dedi. “15 Temmuz 2016’da Türkiye’de ne oldu?” başlığını ne anlatmaya çalıştıkları net bir şekilde anlaşılsın diye seçtiklerini söyleyen Başkan Hasan Can, yurt içinden ve yurt dışından bu konuda fikir beyan etmek isteyen yazarların yazılarının yayınlandığını söyledi. Başkan Hasan Can, “Bugün ilk dağıtım Londra Parlamento binasının önünde yapıldı. İnşallah önümüzdeki günlerde diğer ülkelerde de başlayacak” dedi. “Batı ülkelerinin algı operasyonları çok yoğun bir şekilde aleyhimize tezahür ettiği için o ülkenin vatandaşları Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da ne olduğunu çok iyi anlamadılar. İşte bu çıkarmış olduğumuz gazeteyi, meydanlarda dağıtarak ve sadece dağıtmak değil oralarda televizyon kanallarına haber yaptırarak gücümüz nispetince, 15 Temmuz 2016’nın ülkemizde nasıl bir hain darbe teşebbüsü olduğunu anlatmaya çalıştık” dedi.

Tarih : 14 Temmuz 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari