PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Fox TV’de Yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Fox TV'de Yayınlanan Çalar Saat Hafta Sonu Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Fox TV’de Yayınlanan Murat Güloğlu’nun sunduğu Çalar Saat Hafta Sonu Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Fox TV’de Yayınlanan Murat Güloğlu’nun sunduğu Çalar Saat Hafta Sonu Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu.

Programa Başkan Hasan Can, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü için hazırlanan “Haberciler-Darbecilere Karşı” kitabı ve “Beklemek Zor, Haberci Yakını Olmak” belgeselinde yer alan habercilerden Fox TV Haber Muhabiri Gülşah İncebirsel ve İHA Kameramanı Mehmet Altunışık katıldı.

Başkan Hasan Can, “15 Temmuz bir daha bu ülkenin görmeyi arzu etmediği karanlık bir gece, o karanlık gece milletin ve yöneticilerimizin ferasetiyle ve medyamızın inanılmaz bir şekilde millî birlik ve beraberlik etrafında kenetlenmesi ve bu vatana hançer saplanmasına müsaade etmeyen üslubuyla, görev ve millî bilinciyle, karşı durmayı başardık.” dedi. Başkan Hasan Can, “O gecenin 3 kahramanı var, milletimiz, yöneticilerimizin dirayetli yönetimi ve en önemli güç olan ve milleti daha güçlü bir şekilde direnişe yönlendiren medyamız. O gece medyamız  bir imtihan verdi. Medyamız o gece milletin bu direnişine inanılmaz bir güç kattılar ve dolayısıyla sahada da milletle beraber haber peşinde koştular. Bu haberleri de millî birlik ve beraberlik ruhuyla verdiler. İşte o haberciler darbecilere karşı bir mücadele verdi. İçlerinde şehit ve gazi olanlar oldu. Onları rahmetle anıyor ve gazilerimize de şifalar diliyorum.” dedi. Başkan Hasan Can, “İşte bu kadirşinaslık gereği bu kahramanlıkları da bizim simgeleştirmemiz ve anlatmamız lazım. Haberciler Darbecilere Karşı kitabı ve Beklemek Zor, Haberci Yakını Olmak belgeseli yarın 15 Temmuz’un hikâyesi ve tarihi yazılırken inanıyorum ki  bu kitap belge niteliğinde olacak.” dedi.

Daha sonra söz alan, Fox TV Haber Muhabiri Gülşah İncebirsel ve İHA Kameramanı Mehmet Altunışık, 15 Temmuz gecesi yaşadıkları anılarını bir kez daha anlattılar. Ayrıca Ümraniye Belediyesi tarafından hazırlanan “Haberciler-Darbecilere Karşı” kitabı ve “Beklemek Zor, Haberci Yakını Olmak” belgeseli ile gazetecilere verdiği önemden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür ettiler.

Başkan Hasan Can, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü olabildiğinde iyi kutlamaya çalışıyoruz, bu yıl da darbecilere karşı dimdik duran gazetecilerimizi tanıtmak ve onların olayı nasıl yaşadıklarını anlatmak istedik.” dedi.

Başkan Hasan Can son olarak, Ümraniye Belediyesinin Geleneksel 13. Resim, Hikâye ve Şiir yarışmasının konusunun da 15 Temmuz olarak belirlediklerini ve “Türkiye o gecenin resmini, hikâyesini ve şiirini bekliyor” başlığıyla gerçekleşeceğini dile getirdi. Başkan Hasan Can, konuşmasına eli kalem ile fırça tutan herkesi yarışmaya davet ederek son verdi.

Canlı yayının sonunda sunucu Murat Güloğlu, “Haberciler-Darbecilere Karşı” kitabı ve “Beklemek Zor, Haberci Yakını Olmak”  belgeseli için Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

Tarih : 04 Şubat 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari