PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Erzurumlu Hemşehriler İle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Erzurumlu Hemşehriler İle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Erzurum İli Uzundere İlçesi Derneği’ni ziyaret ederek ilçedeki Erzurum’lu hemşehrilerle bir araya geldi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Erzurum İli Uzundere İlçesi Derneği’ni ziyaret ederek ilçedeki Erzurum’lu hemşehrilerle bir araya geldi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçedeki hemşehri derneklerini düzenli olarak ziyaret ediyor ve vatandaşlarla bir araya geliyor. Bu kapsamda bu akşam Erzurumlular Derneği’nde gerçekleşen programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur ve Cemali Ergül, Erzurum İli Uzundere İlçesi Dernek Başkanı Ufuk Göregen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ile Eruzurumlu hemşehriler katıldı.

Programın açılış konuşmasını Erzurum Uzundere İlçesi Dernek Başkanı Ufuk Göregen yaparak ilçedeki hizmetlerinden dolayı Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Ardından Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur kısa bir konuşma yaparak, “Erzurumlu kardeşlerimiz ile bağlarımızı koparmamaya, geleneğimizi ve göreneğimizi yaşatmaya devam ediyoruz” dedi. Ülkemizin bazı vilayetleri köşe taşıdır diyen Ejder Batır; “İşte Erzurum’da bu köşe taşlarından bir tanesidir” dedi. Türkiye’nin geçmiş yıllardaki sıkıntılarınıda dile getiren Başkan Yardımcısı Ejder Batur, “100 sene önce Erzurum nasıl bu vatanı çiğnetmediyse bugünde aynısını yapar ve yarında aynısını yapacaktır. Erzurum sıkıntıya düştüğümüz zaman tekrar ayağa kalkmamızı sağlayan manevi şehirlerimizden birisidir” dedi. Son olarak Ümraniye Belediyesinin hizmetlerine değinen Başkan Yardımcısı Ejder Batur, “14 yıldır Ümraniye’nin kaderini değiştiren Belediye Başkanım Hasan Can Beye hem hemşehriniz hem de Ümraniyeli kardeşiniz olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Nurettin Yekeler, 24 Haziran seçiminin önemine vurgu yaparak konuşmasını sürdürdü. İlçe Başkan Yardımcısı Yekeler, “24 Haziran’da Erzurumlular gerekeni yapacaktır. Doğunun sınır taşıyız. İnşallah Cumhurbaşkanımızı hep birlikte Başkan yapacağız” diyerek konuşmasını  sonlandırdı.

Erzurum ile ilgili güzel anılarını anlatarak konuşmalarına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can daha sonra Ümraniye Belediyesinin ve AK Parti hükümetlerinin hizmetlerini anlatarak konuşmasını sürdürdü. Başkan Hasan Can, “57 yıldır Ümraniye’de yaşayan bir kardeşinizim.Ümraniye’nin dününü de bugününü de çok iyi bilirim” dedi. Başkan Hasan Can; “Göreve geldiğimizde ilk olarak Ümraniye’nin imarını, imajını ve vizyonunu değiştirdik. Ümraniye’nin taşını toprağını altın eden bizleriz. Ümraniye’de 320 bin bağımsız bölümün 200 bini bizim zamanımızda yapıldı. Yani şehrin yüzde 64’ü bizim zamanımızda yenilendi” dedi. AK Parti hükümetlerinin çalışmalarını da değerlendiren Başkan Hasan Can, “Bu ülkeye 80 yılda yapılanların 5 katı 15 yılda AK Parti hükümetleri zamanında yapıldı” dedi. 24 Haziran seçimlerine vurgu yaparak konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can “24 Haziran seçimleri güçlü iktidarın, güçlü meclisin kurulacağı bir seçim olacak. Büyük devletlerin başardığı hızlı ve aktif kalkınmayı hayata geçirecek seçimlere doğru gidiyoruz. İnşallah iyi bir netice alacağımızı umuyorum. Bu memleketin birliğe, dirliğe ve dimdik ayakta durmaya ihtiyacı var. Rabbim gücümüze güç versin. Allah kahramanlarımızı eksik eylemesin. Bizleri bugün misafir ettiniz. Allah hepinizden razı olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Program çekilen toplu hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Tarih : 07 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari