PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Dudullu Semerkand Camii’nin Açılışına Katıldı  Başkan Hasan Can Dudullu Semerkand Camii'nin Açılışına Katıldı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Dudullu Semarkand Vakfı tarafından yapımı tamamlanan Semerkand Camii’nin açılışını yaptı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Dudullu Semarkand Vakfı tarafından yapımı tamamlanan  Semerkand Camii’nin açılışını yaptı.

Caminin açılış törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediyesi Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye Eski İlçe Müftüsü şimdi ise Karabük İl Müftüsü olarak atanan İlyas Yılmaztürk, Semerkand Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahadıroğlu, Semerkand Dudullu Vakıf Sorumlusu Serdar Uçukoğlu, Belediye Başkan yardımcıları, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ümraniye Mehteran takımı gösterisi ile başlayan açılış programı Kuran Tilaveti ile devam etti.

İlk konuşmayı Semerkand Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahadıroğlu yaptı. Bahadıroğlu; “yaklaşık 2 yıl önce gene burada bu eserin temelini atmak için bir araya gelmiştik. Bugün ise açılışını yapıyoruz. Desteklerinden ötürü Sayın Belediye Başkanımız Hasan Can Bey’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Dudullu Semerkand Vakfı adına Serdar Uçukoğlu kısa bir selamlama ve teşekkür konuşması yaptı. Uçukoğlu, Başkan Hasan Can’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Semerkand Camii açılışında bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Bugün yeni bir camimizin, evlatlarımız içinde yurdumuzun açılışı sebebiyle bir aradayız. Rabbime hamd olsun” dedi. Başkan Hasan Can, ”Bizler besmele ile başlarsak niyetimiz bitirmek ise Rabbim bizlere yardım ediyor. Bu güzel camimizin ve yurdumuzun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. “Allah bizlere hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, Milletimize, vatanımıza faydalı ve yararlı evlatlar olsun. Bu duygu ve düşüncelerle bugün burada açılışını yaptığımız Semerkand’a Camimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Ümraniye Eski İlçe Müftüsü şimdi ise Karabük İl Müftüsü olarak atanan İlyas Yılmaztürk, açılışı yapılacak olan Camii için dua etti. Yapılan duanın ardından caminin kurdelesi kesilerek ibadete açıldı.

Açılışı yapılan camide Öğle namazını kılan Başkan Hasan Can’a, Semerkand Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahadıroğlu yapmış olduğu hizmetler ve desteklerden ötürü bir teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Hasan Can ise, kendilerine teşekkür ederek aldığı plaketi mesai arkadaşları adına aldığını ifade etti.

Tarih : 05 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari