PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Çayırönü İmam Hatip Ortaokulu’nda Öğrencilerle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can Çayırönü İmam Hatip Ortaokulu'nda Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yeni haftanın ilk gününde Ümraniye Çayırönü İmam Hatip Ortaokulu’nda bayrak törenine katılarak öğrencilere hitap etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yeni haftanın ilk gününde Ümraniye Çayırönü İmam Hatip Ortaokulu’nda bayrak törenine katılarak öğrencilere hitap etti.

Gençlere ve onların eğitimine verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gözler önüne seren Başkan Hasan Can ilçedeki okulları ziyaret ederek, her fırsatta öğrencilerle bir araya geliyor. Başkan Hasan Can, bu kapsamda Ümraniye Çayırönü İmam Hatip Ortaokulu’nun bayrak törenine katıldı. Programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, belediye birim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Ümraniye Çayırönü İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zekeriya Çiçek bir konuşma gerçekleştirerek, “Belediye Başkanımız ve İlçe Millî Eğitim Müdürümüz her hafta bayrak töreninde öğrencilerimizle bir araya geliyor” dedi. Ardından Zekeriya Çiçek tüm okullara olduğu gibi kendi okullarına da katkılarından dolayı Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen ise, öğrencilere zihin açıklığı dileyerek, “Her pazartesi ve Cuma günleri Belediye Başkanımız Sayın Hasan Can Bey ile siz güzel yavrularımızla bir araya geliyoruz. Ben sizlerin huzurunda Belediye Başkanımıza ilçemizdeki tüm okullara yaptığı desteklerden ve hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Ardından Süleyman Gökçimen öğrencilere derslerinde başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

BAŞKAN HASAN CAN: “TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRACAK NESİLLER SİZLER OLACAKSINIZ”

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can: Hepinize bu pazartesi sabahında zihin açıklığı diliyorum. Siz güzel öğrencilerimizle her hafta pazartesi ve cuma günleri olmak üzere bayrak törenleriyle bir araya geliyoruz. Belediye olarak bugüne kadar Ümraniye’mizde 14 yıldır tüm okullarımıza destekte bulunduk. Ayrıca birçok okul yaptık yapmaya da devam ediyoruz. Dolayısıyla şu anda 4-5 okulun yapımı devam ediyor” dedi. Çocuklarımıza çok şey öğretilebileceğini fakat en önemli olanın millî şuuru öğretmek olduğunu söyleyen Başkan Hasan Can: “Ülkemiz çok önemli bir kıtaya sahip. Bu topraklar birçok medeniyete sahiplik yapmıştır. Bu topraklarda hayat süren Türkiye İslam alemine liderlik yapmıştır. Karanlık eller bir daha lider olmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar. Ama bilmiyorlar ki bu millet kahraman ve güçlü bir millettir. Muasır medeniyeti yakalamamız için teknoloji ve bilim ihtiyaçtır. Fakat millî ve maneviyatımızı öğretmezsek ilmin ve bilimin bir önemi kalmaz” dedi. 15 Temmuz sürecinede değinen Başkan Hasan Can: “15 Temmuz günü bu milletin önü kesilmeye çalışıldı. Kahraman milletimiz buna dur dedi. Geleceğin kahramanları da sizler olacaksınız” dedi. Ümraniye’de yapılan İmam Hatiplerin sayısı hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can: “5 yıl önce Ümraniye’mizde 1 tane imam hatip vardı. Şimdi ise 13 tane imam hatip ortaokulu ve 5 tanede imam hatip lisesi var ve Türkiye’yi ayağa kaldıracak nesiller sizler olacaksınız” dedi. Başkan Hasan Can son olarak hangi okul Ümraniye’mize lazım ise bizler onu yapıyoruz. Allah yolumuzu ve zihnimizi açık eylesin” dedi.

Tarih : 13 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari