PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Bosna-Hersekli Öğretmen ve Öğrencileri Ağırladı Başkan Hasan Can, Bosna-Hersekli Öğretmen ve Öğrencileri Ağırladı
Ümraniye Belediyesinin İstanbul ve Bursa’yı kapsayan gezilerle ağırlayarak Türk kültür ve dilini tanıttığı, Bosna’da Türkçe eğitimi alan Travnik, Gornji Vakuf ve Fojnicalı öğrenciler, teşekkür ve veda etmek için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı ziyaret etti.

Ümraniye Belediyesinin İstanbul ve Bursa’yı kapsayan gezilerle ağırlayarak Türk kültür ve dilini tanıttığı, Bosna’da Türkçe eğitimi alan Travnik, Gornji Vakuf ve Fojnicalı öğrenciler, teşekkür ve veda etmek için Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ı ziyaret etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, her fırsatta kültürel bağları ve kardeşliği pekiştirmek için etkinliklerde buluşturmaya devam ediyor. Başkan Hasan Can bu kapsamda, ülkesinde Türkçe eğitimi alan ve hem Türk kültürünü tanımak hem de Türk dili için pratik yapmak amacıyla İstanbul’a gelen öğretmen ve öğrencileri belediyede ağırladı. Gerçekleşen ziyarete Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan ve Türkân Öztürk, Fojnica Belediyesi Meclis Üyesi Salih Softić ile Bosnalı öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ziyarette bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, öğrencilere gezdikleri yerlerin tarihi hakkında bilgilendirmede bulunarak “Hepinize tekrar ‘Hoş geldiniz’ diyorum. İnşallah sizleri tekrar burada ağırlarız, İstanbul’a tekrar geldiğinizde kapımız sizlere her zaman açık olacak” dedi. Çocuklara tarihte Bosna’da yaşananları unutmamalarını söyleyen Başkan Hasan Can “Kin tutmayın ama unutmayın. Unutulan şeyler tekrar eder. Türkiye bugün güçlü bir devlet, o zamanlarda da bugünkü gücüne sahip olsaydı daha farklı olabilirdi. Bu yüzden güçlü olabilmemiz için dua edin. Daha güçlü Türkiye; daha güçlü Balkanlar, daha güçlü Filistin, daha güçlü bir İslam alemi demek. Yeniden İslam dünyasının birliğini sağlamalıyız” dedi. 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni anlatarak Ümraniye Belediye Hizmet Binası bahçesinde o gece tankın ezdiği aracın sergilendiği platformdan bahseden Başkan Hasan Can, “O gece millet göğsünü siper etti ve hainler bunu hesaba katmadılar” diyerek Ümraniyelilerin ve Ümraniye Belediyesinin darbe girişimine karşı yaptıklarını anlattı. Tüm şehitlere rahmet ve gazilere şifa dileyen Başkan Hasan Can, “Bizler bir olmalıyız, beraber olmalıyız, kardeş olmalıyız, bizi biz yapan değerleri savunmalıyız” dedi. Kendisinin fahri Fojnica vatandaşı olduğunu söyleyerek Fojnica’daki manastırda bulunan Ahidname’yi öğrencilere anlatan Başkan Hasan Can, program sonrasında öğretmen ve öğrencileri makamında ağırlayarak Bosna Berat Nişanını ve kendisine Müslüman ve gayrimüslim Bosnalılar tarafından gönderilen teşekkür belgelerini gösterdi.

Öğretmen ve öğrenciler ziyaretin sonunda kendilerini Türkiye’deki güleryüzle ağırlayan Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkür ettiler.

Hatıra fotoğrafı çekimiyle sona eren ziyarette öğretmen ve öğrencilere Ahidname ve kırtasiye seti hediye edildi.

Tarih : 18 Temmuz 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari