PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı Başkan Hasan Can, Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo ve Beraberindeki Heyeti Ağırladı
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediyesi ve Bosna arasındaki kuvvetli kardeşlik bağlarını pekiştiriyor. Başkan Hasan Can, bu kapsamda 4 gün boyunca Ümraniye Belediyesi tarafından ağırlanacak olan Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarından oluşan heyeti makamında ağırladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye Belediyesi ve Bosna arasındaki kuvvetli kardeşlik bağlarını pekiştiriyor. Başkan Hasan Can, bu kapsamda 4 gün boyunca Ümraniye Belediyesi tarafından ağırlanacak olan Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Bakanlar ve Belediye Başkanlarından oluşan heyeti makamında ağırladı.

Bosna’da Fojnica ve Stari Grad olmak üzere iki kardeş şehri bulunan ve buralarda da sürekli çeşitli hizmetlerde bulunan Başkan Hasan Can, Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo ve beraberindeki heyeti Ümraniye Belediyesi’nde ağırladı. Misafirlerini makamında ağırlamadan önce; 15 Temmuz’da tankın ezdiği ve o günü simgelemek adına belediye binası bahçesinde sergilenen aracı tanıttı. Ardından Ümraniye Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’ni ve Bosna-Hersek konulu sergiyi misafirlere gezdiren Başkan Hasan Can, belediye binası ve belediye meclis salonunu da tanıttıktan sonra misafirleri makamında ağırladı. Ayrıca Başkan Hasan Can, misafirlerine sahip olduğu Bosna Berat Nişanı’nı ve kendisine veriliş sürecini de anlattı.

Gerçekleşen ziyarette Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, Sağlık Bakanı Nikola Grubesiç, Maliye Bakanı Zoran Markovic, Eğitim Bakanı Katica Çerkez, Adalet Bakanı Jozo Budeş, Sanayi Bakanı Sedzad Milanovic, Orman, Su ve Tarım Bakanı Salkan Merdzanic, Fojnica Belediye Başkanı Sabahudin Klisura, Gornji Vakuf Belediye Başkanı Sead Çauseviç, Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları ve Ümraniye Belediye Birim Müdürleri bulundu.

Ziyarette bir konuşma gerçekleştiren Bosna Hersek Orta Kantonu Başbakanı Tahir Lendo, misafirperverliklerinden Başkan Hasan Can ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ederek, “Recep Tayyip Erdoğan şahsında bütün Türk halkına ve onun yol arkadaşı olan herkesle birlikte size Bosna’ya desteklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. Başkan Hasan Can’a, Bosna’yla Ümraniye’nin kardeşlik ilişkilerinin güçlenerek devam etmesini istediklerini belirten Lendo, yaptıkları çalışmaları anlattı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ise yaptığı konuşmada; “Sizleri Türkiye’de, İstanbul’da, Ümraniye’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bosna bizim her zaman gelip gittiğimiz bir yer, bizler artık oralıyız” dedi. Ümraniye Belediye Binası, belediye dışındaki dış hizmet binaları, Nikah Sarayı, kültür merkezleri, muhtarlık binaları, bilgi evleri, sosyal belediyecilik faaliyetleri, yaşlı hizmet birimi, engelli hizmet birimi, Meslek Edindirme Kursları gibi çalışmalardan da bahseden Başkan Hasan Can, Ümraniye Belediyesi’nin kardeş şehirlerine yaptığı çalışmaları anlattı. Bulgaristan’da ve Hatay-Belen’de devam eden çalışmalardan ve temeli atılan ya da açılışı yapılan eserlerden de bahseden Başkan Hasan Can, ziyaretlerinden dolayı misafirlerine teşekkür etti.


Tarih : 09 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari