PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Best FM’in Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Best FM'in Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Best FM’de yayınlanan Ufuk Karcı’nın sunduğu “Konuşan Türkiye” programının canlı yayın konuğu oldu. Ufuk Karcı’nın sorularını yanıtlayan Başkan Hasan Can, “Ümraniyespor ve Ümraniye Belediyesinin tek kuruş borcu yoktur” dedi...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Best FM’de yayınlanan Ufuk Karcı’nın sunduğu “Konuşan Türkiye” programının canlı yayın konuğu oldu. Ufuk Karcı’nın sorularını yanıtlayan Başkan Hasan Can, “Ümraniyespor ve Ümraniye Belediyesinin tek kuruş borcu yoktur” dedi...

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Best FM’de yayınlanan Ufuk Karcı’nın sunduğu “Konuşan Türkiye” programının canlı yayın konuğu oldu.  Başkan Hasan Can, Ünlü Radyocu Ufuk Karcı’nın sorularını yanıtladığı programda, belediyecilik anlayışını, Ümraniye’nin borçsuz olarak nasıl dönüştürüldüğünü ve başarılarının sırlarını anlattı.

Konuşmalarına Ümraniyespor’un başarısından bahsederek başlayan Başkan Hasan Can, “Öncelikle inanacaksınız sonra ise inancınızın gereğini yapacaksınız. Ümraniyespor 14 sene içinde 5-6 lig atlayarak Süper Ligin kapısını tıklattı” dedi. Başarı sırlarından bir tanesinin centilmenlikten geçtiğini söyleyen Başkan Hasan Can, geçmiş dönemlerden farklı bir şekilde gittiği her yerde itibar gören Ümraniyespor hedeflerine emin adımlarla ilerliyor” dedi.

Ümraniye Belediyesinin de devletin hiçbir kurum ve kuruluşuna 5 kuruş borcu olmadığını anlatan Başkan Hasan Can, “14 yıldır yüzlerce projeyi hayata geçirdik. Üstelik bunları yaparken de devletin hiçbir kurumuna borçlanmadık. Çünkü ayağımızı yorganımıza göre uzattık” dedi. Kentsel dönüşümün önemine değinerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “Yıkılması muhtemel binaları dönüştürerek, depreme dayanıklı bina haline getirdik. Ümraniye’de şu anda 315 bin yapı stoku var, bunun 185 bini bizim zamanımızda, son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani şehri yenileme noktasında İstanbul’da en başarılı ilçelerden birisiyiz” dedi.

2B arazi planları, hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can "Şimdi 2B mülkiyet yasası çıkarak vatandaşlar mülkiyetlerini elde ettiler. Bizde şuanda onlara imar planı hazırladık. İnşallah önümüzdeki birkaç ay içerisinde tamamlanmış olacak. Dolayısıyla oralarda ruhsatlı inşatların önü açılmış olacaktır” dedi. Başkan Hasan Can, birkaç yıl içerisinde Ümraniye’nin yüzde yüzü sağlam ve depreme dayanıklı binaların olduğu bir ilçe haline geleceğini de sözlerine ekledi.

Başkan Hasan Can son olarak Üsküdar, Ümraniye metrosunun da gecikmesinin sebebini deneme seferlerinin sürücüsüz olduğundan dolayı uzun sürdüğünü belirterek en yakın zamanda açılışının yapılacağını söyledi.

Tarih : 30 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari