PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Belediye Personeli ile Bir Araya Gelerek Mahalle Tespit Çalışması Hakkında Bilgi Verdi Başkan Hasan Can, Belediye Personeli ile Bir Araya Gelerek Mahalle Tespit Çalışması Hakkında Bilgi Verdi
Ümraniye Belediyesi; vatandaşın kapısına giderek 3. kez gerçekleştirdiği Mahalle Tespit Çalışmaların da bu yıl vatandaşı geri dönüşüm konusunda bilinçlendirecek ve taleplerini dinleyecek.

Ümraniye Belediyesi; vatandaşın kapısına giderek 3. kez gerçekleştirdiği Mahalle Tespit Çalışmaların da bu yıl vatandaşı geri dönüşüm konusunda bilinçlendirecek ve taleplerini dinleyecek.

Ümraniye Belediyesi her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Mahalle Tespit Çalışmasıyla cadde ve sokakların fiziki tespitleri ve vatandaşların taleplerini dinleyerek ilçenin durumunu değerlendiriyor. Mahalle Tespit Çalışması'nda bu yıl "Geri Dönüşüm Evde Başlar" sloganıyla kullanılabilir atıklar hakkında bilgiler verilerek çevre bilinci oluşturulacak. Böylece "Ümraniye'de Hedef Sıfır Atık" projesi kapsamında gerçekleştirilecek olan çalışmalara tüm vatandaşlar da dahil edilmiş olacak.Mahalle Tespit Çalışması kapsamında vatandaş ile birebir dialoğa geçecek olan personellere eğitimler verilmeye devam ediyor.

Ümraniye Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen eğitimde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Öztürk, "Vatandaşa karşı duyarlı davranan ve vatandaşı önemseyen belediye olarak başlattığımız bu çalışmada çevre bilincini oluşturmayı amaçlıyoruz. Ümraniye Belediyesi olarak vatandaşı mutlu etmek için elimizden geleni yapıyoruz. 

Mahalle Tespit Çalışması'nda görev alacak olan personelle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can yaptığı konuşmada, "Hedefimiz Ümraniye’deki bütün hanelerin kapısını çalmak, bir sorun varsa çözüm getirmektir. Ümraniye Belediyesi olarak, her zaman vatandaş ile bir aradayız” dedi. Başkan Hasan Can, “Mahalle Tespit Çalışması ile bu yıl geri dönüşüme dikkat çekip, atıkların değerlendirildiğinde ekonomiye ne kadar büyük katkıları olduğunu anlatacağız. Çünkü hem doğaya hem de ekonomiye vatandaşımızın katkısının olmasını isteriz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Eğitimde ayrıca Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Gözde Gül Bilir ve Strateji Geliştirme Müdürü Haydar Karaaslan da yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundular.

Tarih : 08 Ekim 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari