PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Bayrak Töreninde Öğrencilerle Bir Araya Geldi Başkan Hasan Can, Bayrak Töreninde Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçedeki öğrencilerle her fırsatta bir araya geliyor. Bu kapsamda Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi’ndeki Bayrak Töreni’ne katılan Başkan Hasan Can, öğrencilere hitap etti.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilçedeki öğrencilerle her fırsatta bir araya geliyor. Bu kapsamda Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi’ndeki Bayrak Töreni’ne katılan Başkan Hasan Can, öğrencilere hitap etti.

Gençlere ve onların eğitimine verdiği önemi yaptığı çalışmalarla gözler önüne seren Başkan Hasan Can, bir taraftan da ilçedeki okulları ziyaret ederek, her fırsatta öğrencilerle bir araya geliyor. Başkan Hasan Can, bu kapsamda Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi’nin Bayrak Törenine katıldı. Programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, belediye birim müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Eczacı Neşem Özlen Güray Anadolu Lisesi Okul Müdürü İsmail Saraç, selamlama konuşması gerçekleştirerek, tüm okullara olduğu gibi kendi okullarına da katkılarından dolayı Başkan Hasan Can ve ekibine teşekkürlerini sundu.

BAŞKAN HASAN CAN, “GENÇLER BU ÜLKENİN VARİSİ SİZLERSİNİZ”

Törende bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Değerli arkadaşlar her hafta pazartesi sabahları ve cuma günleri okul çıkışlarında bayrak törenlerinde okullarımızı ziyaret ediyoruz. Bugünün  aynı zamanda ayrı bir önemi daha var. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 79. yıl dönümü münasebetiyle saygıyla anıyoruz” dedi. Konuşmalarını sürdüren Başkan Hasan Can; “Bizler sizler için çalışıyoruz. Bugüne kadar Ümraniye’de ne kadar okul varsa her birine gücümüz yettiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. En az 8-10 okulumuzu bizzat Ümraniye Belediyemiz tarafından yapmak ve onlarca okulun eksiklerini gidermenin şerefi çok şükür bizlere nasip oldu” dedi. Dünya milletlerinin çocukları arasında en zeki çocukların Türkiye Cumhuriyeti’nin çocukları olduğunu ifade eden Başkan Hasan Can: “Yarınlara emanet edeceğimiz gençler sizlersiniz. Yarın bu ülkeyi sizler yönetecek ve bu ülkenin varisi sizler olacaksınız. Dolayısıyla yarınlara iyi hazırlanmanız gerekiyor. Yarınlara iyi hazırlanmanın yolu da alacağınız eğitimden geçiyor” dedi.

 15 Temmuz sürecine de değinen Başkan Hasan Can: ”Bu vatanin bağrına saplanan hançeri alıp düşmanın bağrına saplayacak sizler gibi kahramanların olduğuna inanıyorum. Millî manevi değerlerinizi iyi benimsemeniz gerekiyor. Eğer değerlerinizi iyi bir şekilde benimserseniz gördüğünüz diğer derslerle beraber millî ve manevi değerlerinizle bütünleşmiş olursunuz. Törende Öğretmenlere de seslenen Başkan Hasan Can, “Ben bir eğitimci öğretmen olarak söylüyorum. Sizlerin çocuklara ilk önce ezan, bayrak, vatan ve millet sevgisini öğretmeniz gerekiyor” dedi. Başkan Hasan Can son olarak: “Sevgili gençler, sizler yarınlara iyi hazırlanırken; annenizin, babanızın, öğretmenlerinizin tavsiyelerini kulak arkası etmemektir. Sizlere ileri ki yaşamınızda Rabbim’den üstün başarılar diliyorum. Gününüz aydınlık; yarınlarınız bugünlerinizden daha iyi olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Programın ardından Başkan Hasan Can ve protokol, Lise Okul Müdürü İsmail Saraç’ı makamında ziyaret etti.

Tarih : 10 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari