PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can Akit TV’nin Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can Akit TV'nin Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akit TV’de yayınlanan “Haber Bülteni” adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akit TV’de yayınlanan “Haber Bülteni” adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

Canlı yayın öncesi Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Akit Medya İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’nu makamında ziyaret etti. 

Akit TV’de yayınlanan “Haber Bülteni” adlı programın sunuculuğunu yapan Yusuf Dirim, ilk olarak Başkan Hasan Can’a 20 Mayıs Cumartesi günü Beyoğlu Emek Sinemasında yapılacak olan ‘Anadolu Ana Dolu’ programı hakkında düşüncelerini sordu.

Başkan Hasan Can, “Anadolu’da kahraman analar var ve o kahraman analar hiç bitmiyor” dedi. Ardından Başkan Hasan Can, “Anadolu dediğimiz zaman bütün Türkiye’yi kastediyoruz diyen Başkan Hasan Can, “Bu ülke tarihinden beri harplerle karşı karşıya kalmış bir ülkedir”dedi. Özellikle eski dönemlerde yaşanılan savaşlara da değinen Başkan Hasan Can, “İstiklal Muharebesinde 1. Dünya Savaşı sonrasında işgal edilen Anadolu topraklarında bağımsızlığımızı yeniden elde etmek için bir mücadele başlatmışız ve bu mücadelemizde ciddi manada kahramanlaşmış, abideleşmiş  kadınlarımızda var” dedi. Ardından 15 Temmuz sürecine de değinen Başkan Hasan Can, “Bu ülkenin bağrına saplanmak istenen hançere karşı göğsünü siper eden bu kahraman vatan evlatlarının arasında kahraman kadınlarımız da var” dedi. Başkan Hasan Can, “100 yıl evvel ki İstiklal Muharebesi ve öncesinde çeşitli cephelerimizde askerimizle birlikte savaşan onlara lojistik destek sağlayan kahraman kadınlarımızı özdeşleştirelim ve sahne performansıyla tiyatral bir gösteri içerisinde onları kamuoyuna sunalım istedik. ”Bu bakımdan ‘Anadolu Ana Dolu’ programını, tarihi özelliği olması hasebiyle Beyoğlu Emek sinemasında 20 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00’da  sahnelemek istiyoruz” dedi.

Daha sonra Ramazan etkinliklerine değinen Başkan Hasan Can, “Her sene Ramazan etkinliklerini yaptığımız mekanın dış görselini bir konsept çerçevesinde şekillendiriyoruz” dedi. Önceki senelerin dekorlarından söz eden Başkan Hasan Can, “İnşallah bu sene de 15 Temmuz  hain darbe teşebbüsü sebebiyle kahraman milletimizin kahramanlıklarını anlatan bir sahne dekoruyla ramazan etkinliğini programlamak istiyoruz” dedi.

Başkan Hasan Can: “Çevre dediğimiz şey Allah’ın bize emanetidir”

Öte yandan yarın yapılması planlanan Dünya Çevre Günü programı hakkında da konuşan Başkan Hasan Can, “Çevre dediğimiz şey Allah’ın bize emanetidir dedi. ”Başkan Hasan Can, “Bizim neslimiz ve bizden önceki nesiller sanayi devriminden bu yana bu dünyayı ve kaynakları kötü kullandı umut ederim ki bizden sonraki nesiller bu kaynakları iyi kullanırlar” dedi. Ayrıca Başkan Hasan Can, “Gelecek neslimizin bu kaynakları iyi kullanmaları için de bizim onları özendirmemiz ve eğitmemiz lazım” dedi. Başkan Hasan Can, Çevrecilik ve Dünya Çevre Günü etkinlerinin de önemsenmesi gerektiğini söyleyerek “inşallah 18 Mayıs Perşembe günüde bu çerçeve kapsamında çocuklara çevre bilincini aşılamaya çalışıyoruz” dedi. Ardından son olarak referandum sürecine değinen Başkan Hasan Can, “Milletimiz kararını ‘Evet’ yönünde verdi ben bu kararın ülkemiz ve milletimiz adına hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Tarih : 17 Mayıs 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari