PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Akit TV’de Yayınlanan İftar’a Doğru Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu  Başkan Hasan Can, Akit TV'de Yayınlanan İftar'a Doğru Programının Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akit TV’nin Ümraniye Hekimbaşı Tarihî Av Köşkü’nden yayınladığı İftar’a Doğru programının ilk canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Akit TV’nin Ümraniye Hekimbaşı Tarihî Av Köşkü’nden yayınladığı İftar’a Doğru programının ilk canlı yayın konuğu oldu.

Ümraniye Hekimbaşı Tarihî Av Köşkü’nden, Hikmet Atan’ın sunduğu İftar’a Doğru programının ilk canlı yayın konuğu Başkan Hasan Can ve Yusuf Kavaklı Hoca oldu. Program, Ulu Cami Kur’an Kursu Hocası Ali Fıstık tarafından okunan Kur’an-ı Kerim ile başladı.

Başkan Hasan Can, programdaki konuşmasına “Tüm alem-i İslam’ın ramazan-ı şerifi mübarek olsun” diyerek başladı. İsrail’in Filistinli kardeşlerimize karşı yaptığı hain saldırıyı kınayarak konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can; “İşgalci İsrail her ramazan öncesinde bu tür saldırılara başvuruyor. Rabbim zulümde sınır tanımayan İsrail’i ıslah etsin. Rabbim şehit olanlara rahmet, gazilere de şifa versin” dedi. Ramazan ayı boyunca belediye tarafından yapılacak olan faaliyetlerden bahsederek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da dopdolu bir ramazan yaşayacağız” diyerek; dernek iftarlarından, düğün salonlarında yapılacak olan iftarlardan, sokak iftarlarından, sahur programlarından, ramazan etkinliklerinden ve orada bulunan hemşehri derneklerinin stantlarından bahsetti. Sosyal marketlerden ve verilen sosyal destek kartından da söz eden Başkan Hasan Can, ramazanda bu marketlerimizden alışveriş yapan kişi sayısını biraz daha arttırdık. Ayrıca iftara yetişemeyen vatandaşlarımız için iftariyelik verilen noktalar kurduk” dedi.

Başkan Hasan Can son olarak, “Geçen yıl her mahallede 28 ayrı evde mukabele okuttuk. Bu yıl ki mukabele okutulacak ev sayısı 170’e yükseldi. Rabbime şükürler olsun. Kadir Gecesi’nde de Haldun Alagaş Spor Salonu’nda hatim duasını yapacağız. Rabbim ağzımızın tadını bozmasın. Bu güzel ahengi bozmasın. Rabbim aramıza fitne sokmak isteyenlere fırsat vermesin” diyerek programdan ayrıldı.

 

 

Tarih : 16 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari