PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can, Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı’nın “Aynı Duada Buluşalım” ismiyle Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği Bayramlaşma Programına katıldı Başkan Hasan Can, Ak Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın “Aynı Duada Buluşalım” ismiyle Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlediği Bayramlaşma Programına katıldı
Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Binali Yıldırım, “Aynı Duada Buluşalım” ismiyle Düzenlenen Bayramlaşma Programında İstanbullularla ve Teşkilat Mensuplarıyla bir araya geldi. AK Parti İstanbul Teşkilatının Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği bayramlaşma programına Başkan Hasan Can da katıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Binali Yıldırım, “Aynı Duada Buluşalım” ismiyle Düzenlenen Bayramlaşma Programında İstanbullularla ve Teşkilat Mensuplarıyla bir araya geldi. AK Parti İstanbul Teşkilatının Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlediği bayramlaşma programına Başkan Hasan Can da katıldı.

Coşkulu ve yoğun katılımın olduğu bayramlaşma programına; TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Genel Başkan Yardımcıları, Bakanlar, İstanbul Milletvekilleri, İl Yürütme ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İBB Başkanı Kadir Topbaş, İlçe Başkanları, İlçe Belediye Başkanları ve Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, İl Gençlik ve Kadın Kolları Başkanları, STK Temsilcileri, her kademeden teşkilat mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAYRAMLAR KARDEŞLİK OLGULARIMIZI ARTTIRAN ÖNEMLİ DEĞERLERİMİZDENDİR

Konuşmasına İslam aleminin bayramını tebrik ederek başlayan Sayın Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bayramlar kardeşlik olgularımızı arttıran en önemli değerlerimizdendir. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 2023 hedeflerimiz; 2053, 2071 vizyonumuza tüm gücümüzle hazırlanmaya devam ediyoruz. Son günlerde Arakan'da yaşanan vahşet, 21. yüzyıl dünyasında büyük bir insanlık suçu olarak tarihe geçiyor. Sadece Müslüman oldukları için savunmasız insanları böyle bir kasıtla öldürmenin adı, açıkça ifade ediyorum, bir soykırımdır. Sayın Cumhurbaşkanımızın İslam dünyası liderlerine yaptığı çağrıyla, Arakan meselesinde olumlu gelişmeler olacağını ve oradaki vahşetin bir an önce sonlandırılacağını ümit ediyoruz" dedi.

AYRIMCILIK FİTNESİ ÇIKARTMAYA ÇALIŞIYORLAR

“Aynı Duada Buluşalım” programında kürsüye gelen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ise milletimizin ve tüm Müslümanların bayramını tebrik ederek başladığı konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Kurban Bayramı'nın, İslam alemi için mübarek olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Bu mübarek günlerin sizlerle birlikte, aileleriniz, milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık için huzura, esenliğe, kurtuluşa, kardeşliğe vesile olmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum. 3 bin kişilik salonu coşkulu bir şekilde dolduran ana kadememize, kadın kollarımıza ve gençlik kollarımıza da teşekkür ediyorum. Son günlerde, şehitlerimiz ve gazilerimiz arasında ayrımcılık fitnesi çıkartmaya çalışanların olduğunu görüyorum. Sultan Alparslan'ın Malazgirt'te ordusunun başına geçtiği 26 Ağustos 1071'den bugüne kadar ülkesi ve milleti için bir gül bahçesine girer gibi toprağa düşen her şehidimizin, bu yolda ölümü göze alan her gazimizin bizim gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Bunlarla ilgili kimlerin ayrım yaptığı, yapacağı bellidir. İşte gördünüz, Çanakkale'de şehitlerimizin yattığı o topraklarda malum ana muhalefet partisinin yaptığı toplantıda nelerin olduğunu gördünüz. Ayrımcılık işte onlarda var. Onlarda şehide saygı yok. Onlarda gaziye saygı yok. Onlar bu ülkede her zaman ne yazık ki bu anlayışla yürüdüler.”

 

ARAKAN KONUSUNU TÜM DÜNYAYA HAYKIRACAĞIZ

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Arakan'da yaşananların Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda gündeme getirileceğini belirterek, "Üç gündür Arakan'la ilgili olarak İslam İşbirliği Teşkilatı'nın dönem başkanı olarak, devlet başkanlarını arıyorum. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri'ni aradım, onlarla konuştum ve bütün bu görüşmelerimle birlikte bir duyarlılık istiyorum. İnşallah ayın 19'undan itibaren Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplanıyor. Orada bunları çok daha farklı bir şekilde dile getireceğiz ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'ndan tüm dünyaya bunu anlatacağız, haykıracağız. İkili görüşmelerde bunları yine konuşacağız. Kimse konuşmasa da biz konuşacağız. Zaman zaman gazetelerde, televizyonlarda, sosyal medyada, 'Arakan'ın bizimle ne ilgisi var, bu işe niye karışıyoruz?' bu tür serzenişlerde bulunanları görüyorum. Bu tür ifadeleri dile getirenler, her şeyden önce tarihlerini bilmiyorlar, ecdatlarını tanımıyorlar. Bu çevreler, bizim Myanmar'da şehitliğimiz olduğunun dahi farkında değiller" ifadelerini kullandı.

SESSİZ KALMAK OLMAZ

Arakan'da sadece Müslümanların değil diğer etnik ve dini grupların da çok ciddi baskı altında olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanımız, şu açıklamalarda bulundu: "Demokrasi maskesi altında yürütülen bu soykırıma göz yumanların hepsi de yapılan katliama ortaktır. Bu insanlara ormanda yolunu şaşırmış bir ceylan, bahçeye düşmüş kanadı kırık bir kuş, denizde zıpkın yemiş bir balık kadar değer vermeyen, ilgi göstermeyen dünya medyası da yaşanan katliamın ortağıdır. Arakan'da yarım asır önce 4 milyon olan Müslüman sayısını, katliamlar ve baskılarla 3'te birine indiren uygulamalara İslam dünyasının sessiz kalmış olması ise ayrı bir dramdır. Arakan, mesafe olarak bize uzak gözükse de aslında benzer bir senaryonun tatbik edilmeye çalışıldığı coğrafyalarda da mücadelemizi sürdüreceğiz" diyerek sözlerini noktaladı.

Program, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın Rabia işareti yaparak katılımcılarla birlikte “Beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda, şimdi söylediğim tüm şarkılarda, bana her şey İstanbul’u hatırlatıyor” dizelerini söylemesiyle sona erdi.

Tarih : 01 Eylül 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari