PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can A Haber’in Canlı Yayın Konuğu Oldu Başkan Hasan Can A Haber'in Canlı Yayın Konuğu Oldu
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, A Haber’de canlı olarak yayınlanan İş’in Sırrı programında Şafak Tükle’nin sorularını yanıtladı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, A Haber’de canlı olarak yayınlanan İş’in Sırrı programında Şafak Tükle’nin sorularını yanıtladı.

A Haber’de yayınlanan İş’in Sırrı programının canlı yayın konuğu olan Başkan Hasan Can, Şafak Tükle’nin sorularını yanıtlayarak; Ümraniye’de çalışmaları hızla devam eden Uluslararası Finans Merkezi’nin alt yapı çalışmaları, kentsel dönüşüm ve 2B arazileri hakkında detaylı bilgi verdi.

Başkan Hasan Can, “Finans Merkezi’nde hafriyat çalışmaları yapıldı. Günlük 150 bin insan sirkülâsyonunun olacağı bu merkezde toplu ulaşım konusunda ciddi bir alt yapı oluşturuldu. Bu bağlamda, Üsküdar-Ümraniye metro hattının kısa sürede açılmasını bekliyoruz” dedi.

Finans Merkezi’ndeki bazı binaların bitmek üzere olduğunun da altını çizen Başkan Hasan Can, “2-3 sene sonra yapılan bu merkez, sadece İstanbul’da ya da Türkiye’de değil; uluslararası finans dünyasında da önemli bir yer tutacak” dedi.

Başkan Hasan Can; “Projenin 700 bin metrekaresinden, yaklaşık olarak 300 bin metrekarelik kısmının alt yapısı hazırlanarak, binaların kaba inşaatı yapıldı. Ayrıca 3 buçuk milyon metre kare kapalı alan yapılacak. Bu da sadece binaların yapım maliyeti olarak, 7 milyarı buluyor. Gayrimenkul değeri de paha biçilemez bir hal alacak” dedi.

Ümraniye’de son 14 yılda ciddi bir atılım yapıldığını söyleyen Başkan Hasan Can, “Kentsel dönüşümde 20 bin inşaat ruhsatı verdik. Bizim zamanımızda 185 bin bağımsız bölüm yapıldı. Bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani  bu şehirde var olan binaların yüzde 62’sini biz yaptık” dedi.

2B arazi planları hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “Meclisimizde; Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi” diyerek bir kez daha Ümraniyelilere 2B arazileri hakkında müjdeli haberi vermiş oldu. 

Tarih : 10 Kasım 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari