PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Başkan Hasan Can 10. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları Kapanış Törenine Katıldı Başkan Hasan Can 10. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları Kapanış Törenine Katıldı
Ümraniye Belediyesi, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Geleneksel Spor Oyunları kapanış töreni Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Ümraniye Belediyesi, İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Geleneksel Spor Oyunları kapanış töreni Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın katılımıyla gerçekleşti.

Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde düzenlenen 10. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları Kapanış Törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Ümraniye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Şahin Ayrım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri, muhtarlar, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

10. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunlarına Ümraniye’deki İlköğretim, Ortaokul ve Lise dengi 92 okuldan 11.200’e yakın öğrenci katıldı. 12 ayrı branşta yıldızlar, Küçükler ve Gençler kategorilerinde kızlar ve erkekler olarak yapılan müsabakalar şu dallarda gerçekleştirildi: (Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi, Satranç, Güreş, Teakwando, Karate, Atletzim, Hentbol, Badminton ve Futsal.)  Ümraniye Belediyesi tarafından toplam 56 okula 1.120 adet top yardımı yapıldı.

Program öncesi Başkan Hasan Can İHA ve DHA'ya röportaj verdi.

Program Kur'an tilaveti ile başladı. Ardından Ümraniye’de yetişen millî karate sporcularının gösterileri ile devam eden program, Ümraniye Belediyesinin Besyo hazırlık kursu öğrencilerinin gösterileriyle devam etti.

Programın açılış konuşmasını Ümraniye İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Şahin Ayrım yaparak yarışmalara katılan tüm öğrencileri tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Ümraniye’de böyle güzel olimpiyatı yaparken bizlere destek ve katkılarını hiçbir zaman esirgemeyen Ümraniye Belediye Başkanımız Hasan Can Bey ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Ramazan ayınızın mübarek olmasını temenni ediyorum” dedi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Salim Çetinkaya, “Ümraniye’de spor, sporcu ve tesis denilince akıllara Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Bey gelir. Ümraniye’nin her bölgesinde her tarafında öğrencilerimizin nitelikli spor yapabilmesi için sunduğu imkanlardan dolayı Belediyemize teşekkür ediyoruz” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Siyonist İsrail’in Kudüs’te yaptığı katliamı kınayarak konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Her sene Ramazan ayının başlangıcında; Ramazan-ı Şerifi Filistinli kardeşlerimize rezil etmek için yaptıkları katliamı lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti olarak zulmün karşısında, masumun, mazlumun yanında durmaya devam edeceğiz. Cuma günü inşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Yeni Kapıda Türkiye olarak yapılan katliamı lanetleyeceğiz” dedi. Ümraniye Belediyesinin 10. Geleneksel Spor Oyunları ile ilgili bilgi vererek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Amacımız sizleri sporla buluşturarak, yarınların, Avrupa ve Dünya şampiyonları olarak al bayrağımızı dalgalandırmanızı görmektir” dedi. Ümraniye Belediyesinin Besyo hazırlık kursları ile ilgili bilgi veren Başkan Hasan Can, “Bu yarışmalara katılan, derece alan veya almayan tüm yarışmacılarımızı tebrik ediyorum. Bizimle bu organizasyonlarda iş birliği yapan kurumlara da teşekkür ediyoruz. Allah hepinize zihin açılığı versin. Şimdiden Ramazan-ı Şeriniz mübarek olsun” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Daha sonra programda kısa bir konuşma yapan Ümraniye İlçe Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “10. Geleneksel Spor Oyunlarına katılan tüm öğrencileri canı gönülden tebrik ediyorum. Ayrıca yarışmaların düzenlenmesinde emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

Program Başkan Hasan Can ve beraberindeki heyetin yarışmacılara ödüllerini takdim etmesiyle son buldu.

Tarih : 15 Mayıs 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari