PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Anadolu Yakası Belediye Başkanları Pendik’te Bir Araya Geldi Anadolu Yakası Belediye Başkanları Pendik'te Bir Araya Geldi
Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu ay Pendik Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Anadolu Yakası Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantıda başkanlar, TÜBİTAK tarafından geliştirilen millî ve yerli bir işletim sistemi olan “PARDUS”un iş birliği anlaşmasını imzaladı.

 

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu ay Pendik Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Anadolu Yakası Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı. Toplantıda başkanlar, TÜBİTAK tarafından geliştirilen millî ve yerli bir işletim sistemi olan “PARDUS”un  iş birliği anlaşmasını imzaladı.

İstanbul Anadolu yakasının belediye başkanları, her ayın ilk çarşamba günü bir araya geliyor. Anadolu yakası belediyeleri arasında geleneksel hâle getirilen toplantının bu ayki ev sahipliğini Pendik Belediyesi yaptı. Toplantıya; AK Parti 1. Bölge İstanbul Milletvekili Av. Mihrimah Belma Satır,  Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti İstanbul Yerel Yönetimler İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cin ve TÜBİTAK yetkilileri katıldı.

Toplantıda; TÜBİTAK tarafından geliştirilen millî ve yerli bir işletim sistemi olan “PARDUS”a  geçişin iş birliği anlaşması, imzalandı. Ayrıca; birliktelik, koordinasyon, yardımlaşma, diyalog ve bilgi alışverişinin sağlanması gibi konular da görüşüldü. Anadolu Yakası Belediye Başkanları, yapılan görüşmede gündemi değerlendirip, ilçelerin sorunlarına da değindi.

Tarih : 01 Şubat 2017
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari