PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Toplantısı Ümraniye’de Yapıldı  AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Toplantısı Ümraniye'de Yapıldı
AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulunun İlk Toplantısı, Ümraniye Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevi ve Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Toplantının ardından protokol Ümraniye Belediyesinin projelerinden biri olan “Anadolu Ana Dolu” isimli tiyatro oyunu seyretti.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulunun İlk Toplantısı, Ümraniye Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevi ve Sosyal Tesislerinde gerçekleşti. Toplantının ardından protokol Ümraniye Belediyesinin projelerinden biri olan “Anadolu Ana Dolu” isimli  tiyatro oyunu seyretti.

Programa AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü ve yönetiminin yanı sıra; Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı ve yönetimi, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Maliki Ejder Batur, Türkân Öztürk, Sibel Şenocak ve belediye birim müdürleri katıldı. Toplantı öncesi Ümraniye Belediyesi Halil İbrahim Sofrası Aşevi ve Sosyal Tesislerini gezen İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü, yapılan çalışmalardan dolayı memnun oldu.

AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Şeyma Döğücü yaptığı açılış konuşmasında, “AK Partili Belediyelerimizin yaptığı çalışmaları daha yakından görmek ve incelemek için belediye başkanlarımızla bir araya geliyoruz. İlk olarak da Ümraniye ile başladık. Belediye Başkanımız Hasan Can Beyefendiye bizi misafir ettiği için tüm çalışma arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “AK Parti’nin gerek hükümet olarak, gerekse yerel yönetimlerde yaptığı çalışmalar ortadadır. Türkiye’de 80 yılda yapılanın 3-4 katı son 14 yılda yapıldı” dedi. 56 yıllık bir Ümraniyeli olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Hasan Can, “AK Parti hükümetinden önce 41 yıl boyunca Ümraniye Belediyesi tarafından yapılan ve bugüne kadar gelen bir tane kalıcı eser yok. Ancak göreve geldiğimiz son 14 yıl içinde ilçemize 400’ün üzerinde kalıcı eser yaptık. Üstelik tüm bunları devletin hiçbir kurumuna tek kuruş borçlanmadan yaptık” dedi. 

Konuşmasına Ümraniye’de bulunan sosyal market ve aşevlerinden bahsederek devam eden Başkan Hasan Can, “Evinde yemek pişirecek kimsesi olmayanlara her gün sıcak yemek götürüyoruz. Bunun yanı sıra yaşanacak bir afet sonrasında da 100 bin kişiye yemek pişirilecek kapasitede bir aşevimiz bulunuyor. Öte yandan verdiğimiz Sosyal Destek Kartı ile vatandaşlarımız Sosyal Marketlerden dilediklerince alışveriş yapabiliyorlar” dedi. Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Başkan Hasan Can, “Ümraniye’de şu anda 315 bin yapı stoku var, bunun 185 bini bizim zamanımızda, son 14 yılda yapıldı, bu da yüzde 62’ye tekabül ediyor. Yani şehri yenileme noktasında en başarılı ilçeyiz” dedi. 2B arazileriyle ilgili de bilgi veren Başkan Hasan Can, “Yaptığımız çalışmalarla hiç kimsenin mağdur olmamasını sağladık” dedi. 2B arazi planları hakkında yaptığı çalışmalar için Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur’a da teşekkür eden Başkan Hasan Can, “Allah hepinizden razı olsun. Ümraniye’ye teşriflerinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah muvaffak eylesin” dedi.

Ümraniye Belediyesinin yaptığı çalışmalar ve projelerin yer aldığı slayt gösterimi ve toplantının ardından AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetimi, AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı ve yönetimi, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, mahalle teşkilatı ve tüm protokol; Ümraniye Belediyesi tarafından yaptırılan ve Kurtuluş Savaşından 15 Temmuz’a Kadın Kahramanların anlatıldığı “Anadolu Ana Dolu” adlı tiyatro oyununu seyretti.

 

Tarih : 02 Ocak 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari