PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışmasının Kazananları Belli Oldu  2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışmasının Kazananları Belli Oldu
Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ortaokullar ve liseler arası 2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan törenle verildi.

Ümraniye Belediyesi ve Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ortaokullar ve liseler arası 2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilerin ödülleri, Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan törenle verildi.

İlçede bulunan ortaokullar ve liseler arası düzenlenen 2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda derece alan öğrenciler ödüllerini aldı. Şehit Erol Olçok Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yapılan ödül törenine Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, muhtarlar, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program, ortaokul ve lise dalında birinci olan öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti.

Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen yaptığı konuşmada, Ödüllerin sahiplerini bulması dolayısıyla mutlu olduğunu belirterek, edebiyat ve şiir hakkında bilgi verdi. Ardından da herkese iyi bayramlar diledi.

Ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Allah’ın selamı ve rahmeti hepimizin üzerine olsun. Ramazanın son günlerine yaklaştık. Güzel bir Ramazan yaşadık. Elbette ki Ramazanı dünyada hakkıyla yaşayamayan birçok kardeşimiz var. Müslüman kardeşlerimizin Ramazanı bir türlü istediği gibi yaşayamamasının sebebi batı dünyasıdır. Ama bizler muhteşem bir medeniyetin ve kültürün varisleriyiz” dedi. “Bilim evrenseldir” diyerek konuşmasına devam eden  Başkan Hasan Can, “Şiir demek, duyguların terennümüdür. Bizi en güzel şiirlerimiz anlatır. Bu milletin değerlerini ve duygularını şiirler anlatır. Dolayısıyla bizlerde gençlerimize bu duyguları aşılayacak programlar yapmalıyız. Bu vesileyle yarışamaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Yarışmaya katılan öğrenciler hakkında da bilgi veren Başkan Hasan Can, “Yarışmaya katılan 48 bin çocuğumuzun hepsi bu yarışmanın birincisidir. Önemli olan bu gayretin içinde olmaktır. Emeği geçen tüm okul idarecilerimizi de kutluyorum” dedi. “Birkaç gün sonra Kadir Gecemizi idrak edeceğiz” diyerek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, Kadir Gecemiz ve Ramazan Bayramımız şimdiden mübarek olsun. Rabbim 24 Haziran seçimlerini de memleketimiz ve vatanımız için hayırlı eylesin. Gününüz aydınlık olsun” diyerek konuşmasını bitirdi. 

 Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, “Ümraniye Belediyesi’nin öncülüğünde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle düzenlenen şiir yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Program protokolün öğrencilere hediye takdimi ile son buldu.

2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren Ortaokul öğrencilerden ilk üçüne UMRE veya Laptop (İ7)+Kitap Seti, 10 adet Mansiyon: Laptop (İ5) verildi.

2. Ezbere Güzel Şiir Okuma Yarışması’nda dereceye giren Lise Öğrencilerinden ilk üçüne ise; UMRE veya Laptop (i7) Kitap seti, 10 adet mansiyon: Laptop (İ5) verildi. Ayrıca her ortaokul ve lisede ilk üçe giren öğrencilerden birinciye cumhuriyet altını, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın hediye edildi.

  

 

Tarih : 07 Haziran 2018
T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari