PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Vehbi Ayvat
Vehbi Ayvat
Adalet ve Kalkınma Partisi Meclis Üyesi
Vehbi Ayvat

4 Nisan 1988 tarihinde İstanbul ili Kadıköy ilçesinde doğdu. Aslen Çankırılıdır. İlköğretim ve Lise eğitiminin ardından Üniversite eğitimini Sigortacılık Bölümü, ardından İşletme Bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Yüksek Lisansını da Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yapmıştır.

2015 yılından itibaren 2 yıl Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Ümraniye İlçe Temsilciliğinde Kurucu Yürütme Kuruluğu üyeliği ile birlikte Teşkilatlanma Başkanlığı görevini icra etmiştir.  

2017-2018 yılları arasında AK Parti Ümraniye İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevini yürütmüştür. 2019 yılının başlangıcından itibaren Türk Kızılayı Ümraniye Şubesinin Genel Kurulu sonrasında Yönetim Kurulu üyeliği görevine başlayarak dernek faaliyetlerine hız kesmeden devam etmiştir. Aynı zamanda İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonunda (ÇANDEF) Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

İş hayatına Sigorta Acenteliği ve Otomotiv/Oto Ekspertiz sektörlerinde faaliyetlerine doğup büyüdüğü Ümraniye ilçesinde devam eden Ayvat, aynı zamanda 2019 yılından itibaren Medipol Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü’nde Öğretim Görevlisi olarak akademik alanda da faaliyet göstermektedir.

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti Ümraniye Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçilen ve hali hazırda Ümraniye Belediye Meclisinde çeşitli ihtisas komisyonlarında görev yapan Ayvat, evli ve bir kız çocuk babasıdır.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari