PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Sibel CANSU
Sibel CANSU
Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü
Sibel CANSU

18 Aralık 1978 Tarihinde İstanbul da doğdu. İlköğretim, Lise ve Üniversite eğitimi aynı şehirde tamamladı. 2001 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Akademisi-Geleneksel Sanatları bölümünden mezun olduktan sonra, Pedagojik Formasyon Eğitimini yine Mimar Sinan Ünivertisesi Eğitim Bilimleri Fakültesinden almıştır. Yabancı dili Almanca olup eğitimini, 2001-2004 yılları arasında Almanya Braunschwig, Volkshochschule Intensıv Kursunda tamamlamıştır. 2006 yılında Ümraniye Belediyesinde öğretmen olarak işe başlayıp, 2006-2018 yılları arasında Ebru, Resim, Desen Tasarımı, Tokat Tahta Baskı, Kilim Dokuma branşlarında öğretmenlik yapmıştır.  2018-2019 yılları arasında aynı zamanda Cahit Zarifoğlu Kültür ve Eğitim Merkezi sorumluluğunu yürüttü. 2019 Ekim ayı itibariyle Ümraniye Belediyesi Geleneksel Sanatlar Akademisi Şefliğine geçiş yapan Cansu bu süreçte kilim dokuma alanında öğreticiliğine devam etti.  Haziran 2020, tarihi itibariyle Kadın ve Aile Hizmerleri Müdürü olarak göreve getirildi.

Bu süre zarfı içerisinde Mesleki anlamda pek çok araştırmada yer almıştır.

1999-2000 MSÜ, Birgi Yaz Okulu 2, Kültür Mirasımızın Korunması ve Yaşatılması Projesi. 2000, İzmir Ödemiş, Kastamonu, Keten-Kendir-Kenevir ve Kastamonu El Sanatları, Prof. Adın Uğurlu Diploma Çalışması, 2010-2011 Panel. “ Sanat Konuşmaları” “ Kaybolan Zanaatlar ”, Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, Panel. ‘’ Sanat Konuşmaları’’ ‘’Kitap Sanatı’’ ,  Ümraniye Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü 2013, 1. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı, 2. Dünya Ebru Günü Sanko Park Guinness Rekor Denemesi, 76,47 mt. Ebru çalışması Guinness Rekoru, Gaziantep. 2014,Uluslararası Bosna Kermesi, Türkiye Büyükelçiliği ev sahipliğinde Türkiye standında Ümraniye Belediyesi olarak Ebru workshopu ve kermes yararına ürün satışı. 2016, 6.Uluslararası Ebru Kongresi ve Çalıştayı, İstanbul. 2018 Mayıs, 200. Geleneksel Sanatlar Fuarı, Türkiye standında Ebru&Tahta Baskı workshop, Bulgaristan, (Targoviste) 2018 Aralık Uluslararası Engelliler kampı Togem ile Türkiye temsilciliği, Ebru workshop, Dubai

Aynı yıllar içerisinde 2. Dünya Ebru Günü “Zeugma Sesler ve Renkler” Sergi-Sempozyum- Guinness Rekor Denemesi, Sergi Özel Eseri Ödülü, “Esma-ül Hüsna” Gaziantep Zeugma Müzesi, 6. Uluslararası Ebru Kongresi Sergisi, Klasik Türk Sanatları Karma Sergisi, Foynıca –Bosna Hersek, başta olmak üzere pek çok sergide yer almıştır.

Aslen Memleketi Kastamonu olan Sibel Cansu evli ve iki çocuk annesidir.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari