PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Resul SAĞKOL
Resul SAĞKOL
Muhtarlık İşleri Müdürü
Resul SAĞKOL

1971 Yılında Rize’nin Çayeli İlçesinde doğdu. İlkokulu doğum yeri olan İncesırt Köyü İlkokulunda tamamladı. Orta Okul ve Lise tahsilini ise, aynı zamanda bir devlet parasız yatılı bölge okulu olan Amasya Atatürk Lisesinde yaptı. 1992 Yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Rize Meslek Yüksek Okulu, 2014 Yılında ise Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu.

İlk iş hayatına 1996 yılında özel bir sektörde başladı ve kısa süre sonra aynı işyerinin Ümraniye mağaza müdürlüğünü yaptı. Bu görevi icra ederken 1997 yılında Ümraniye Belediyesi Zabıta Memurluğu sınavını kazanarak resmi meslek hayatına atıldı. Meslek hayatında sırasıyla Zabıta Memurluğu, Zabıta Komiserliği ve  Zabıta Büro Amirliği görevlerinde bulunduktan sonra, 2006 – 2014 yılları arasında Yazı İşleri Müdürlüğü ve 2014-2017 yılları arasında İşletme ve İştirakler Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Daha sonra 2017-2019 yılları arasında  Ümraniye Kaymakamlığı İlçe Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı görevini yürütmüştür.

Ümraniye merkezli hemşeri derneklerinde yöneticilik ve başkanlık, Memursen Konfederasyonuna bağlı, belediye ve yerel hizmetler dalında faaliyet gösteren Bembirsen Sendikası 7 No’lu Şube Başkanlığında 2 dönem yönetim kurulu üyeliği ve başkan yardımcılığı yapan Resul SAĞKOL, 05.08.2019 tarihinden itibaren yürütmekte olduğu Yazı İşleri Müdürlüğünden 01.06.2020 tarihi itibari ile Muhtarlık İşleri Müdürlüğüne getirilmiş olup evli ve üç çocuk babasıdır.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari