PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
YARIŞMA SONUÇLARI!
Kemal SÜLEYMANOĞLU
Kemal SÜLEYMANOĞLU
Kültür İşleri Müdürü
Kemal SÜLEYMANOĞLU

27 Kasım 1973 Tarihinde İstanbul Sarıyer'de doğdu. İlk - Orta ve Liseyi aynı şehirde okudu. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı iştiraki olan, Kültür ve Sanat Ürünleri Ticaret AŞ. de “Halkla İlişkiler Uzmanı” olarak göreve başladı. Aynı zamanda, Halkla İlişkiler Uygulaması olan Beyaz Masa'nın, kurucu ekibinde yer aldı. Ayrıca, belediye hizmetlerinin tanıtılması noktasında, İstanbul’u ziyarete gelen yurt içi ve yurt dışı misafirlere, “Yatırımların Tanıtımı” görevini yürüttü.

1997 yılında devlet memuru olarak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nde göreve başladı. Kültür Daire Başkanlığı Yayınlarının halka satışını gerçekleştirebilmek amacıyla kurulan “İstanbul Kitapçısı Satış Noktaları” nın kuruluşu ve yaygınlaştırılması aşamalarında görev yaptı.

2000 yılında Kültür Müdürlüğü'ne geçiş yaparak, bu Müdürlük de sırasıyla; Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler Koordinatörü, Mali ve İdari İşler Şefi, İhale, Satın alma ve işleyiş içerisinde yer alan diğer alanlarda görevler yaptı.

2012 yılında Kültür Müdürlüğünden Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne geçiş yaparak, “İdari Koordinatörlük” görevine yürüttü. İstanbul genelinde “her ilçeye bir kütüphane” ilkesiyle, açılışı gerçekleştirilen birçok Kütüphanenin İstanbul halkına hizmet etmesi noktasında görevler aldı.

2017 yılında Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'nün ardından sırasıyla; Anadolu Yakası Mezarlıklar Müdürlüğü ve Anadolu Yakası Yol Bakım ve Onarım Müdürlüklerinde çeşitli görevler de bulundu.

2019 yılının ağustos ayında Ümraniye Belediye Başkanlığı Kültür İşleri Müdürü olarak göreve başlayan Kemal Süleymanoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır. 

         

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari