PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Haydar KARAASLAN

1979 Yozgat doğumlu olan Haydar Karaaslan, İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesinde Küçükköy İmam Hatip Lisesinde okudu. Ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi aldıktan sonra Sosyoloji Bölümünden 2004 yılında mezun oldu.

“Yönetim Bilimleri” alanında yüksek lisans eğitimini tamamlayan Haydar Karaaslan, ayrıca iki yıl hukuk eğitimi aldı.

İş hayatına öğrencilik yıllarında araştırma şirketinde çalışarak başladı. Üniversiteden mezun olduktan sonra İBB’ye bağlı BİMTAŞ şirketi bünyesinde Sosyolog unvanıyla çalıştı. Bu süreçte, proje bazlı birçok sosyal ve ekonomik araştırmalar içinde aktif görev aldı.

Askerlik sebebiyle BİMTAŞ’taki görevinden ayrıldıktan sonra (askerlik dönüşü) 2007 yılında Ümraniye Belediyesi’nde çalışmaya başladı. Göreve başladığı yılda, Belediyeyi ve belediye hizmetlerini daha yakından tanıyabilmek amacıyla Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Müdürlüğü gibi birçok farklı müdürlükte görevlendirildi. Ardından 2008 yılının başında Strateji Geliştirme Müdürü, 2019 yılında Kadın ve Aile Müdürü olarak görev yapmıştır. 01.06.2020 tarihinden itibaren Strateji Geliştirme Müdürü olarak görevine devam etmektedir.

Ümraniye, Armağanevler Mahallesi’nde ikamet eden Haydar Karaaslan evli ve 2 çocuk babasıdır.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari