PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Ali İlker Bulut
Ali İlker Bulut
Milliyetçi Hareket Partisi Meclis Üyesi
Ali İlker Bulut

03.02.1979 tarihinde  İstanbul Üsküdar’da doğdu. Rumeli göçmeni olup Konya Karatay kütüğüne kayıtlıdır. İlkokulu Ümraniye ve Üsküdar’daki okullarda, ortaokul ve liseyi ise Ümraniye Lisesinde tamamladı. 2004 yılında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Eğitimine Eskişehir Üniversitesi AÖF Sosyoloji Bölümü ve aynı zamanda İstanbul Kültür Üniversitesi Geoteknik Mühendisliği Yüksek Lisans bölümlerinde devam etmekte ve  İyi derecede İngilizce bilmektedir. ‘Beklenen  İstanbul depreminin ülkemize olası ekonomik ve sosyolojik etkileri’ üzerine araştırma çalışmaları yapmaktadır.

Ümraniye’de 2006 yılında kurduğu Mühendislik şirketinde Zemin Etüt Raporları, Jeofizik ve Jeolojik arazi çalışmaları yapmakta, çeşitli kurumlara mühendislik danışma hizmetleri vermektedir.

TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Meslek İçi Rapor Denetçisidir. Geçmiş dönemlerde TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi İKK (İl Koordinasyon Kurulu) komisyon üyeliği yapmıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi Ümraniye İlçe Başkan Yardımcılığı ( Yerel Yönetimler Komisyon Başkanlığı), çeşitli komisyon üyelikleri, İstanbul İl Delegeliği ve Ümraniye İlçe Sekreterliği görevlerinde bulunmuştur.

Anadolu Yakası Rumeliler Derneği ve Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesidir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari