PROJELER
ARAMA
ARA
HIZLI MENÜ
Veteriner İşleri Müdürlüğü
Veteriner İşleri Müdürü
Muhammet Nuri COŞKUN
(+90) 216 443 56 00 -1566
(+90) 216-335 32 76
Atatürk Mah. Fatih Sultan Mehmet Cad. No: 63 PK.34761 Ümraniye / İstanbul

Müdürlüğümüz hayvancılıkla ilgili kanun, tüzük ve yönetmelik hükümleri çerçevesinde bölgesinde Veterinerlik hizmetlerini yürütmektedir. Müdürlük faaliyetimizi  üç ana başlık altında toplayabiliriz

1- SALGIN HAYVAN HASTALIKLARI İLE MÜCADELE

Kurban Bayramı  döneminde, kurbanlık hayvan satış yerlerine gelen tüm hayvanların muayene ve sağlık kontrolleri yapılıp, kayıt altına almak,herhangi bir salgın hayvan hastalığının çıkmaması için hayvan satış ve kesim yerleri periyodik olarak ilaçlanarak dezenfekte etmek. Kurban bayramında kesilen hayvanların şüpheli etleri muayene edip insan sağlığına zararlı olan etler imha etmek.

2- ZOONOZLARLA MÜCADELE

Ülkemizde sokaktaki başıboş hayvanlarla mücadele görevi 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri Kanununa göre belediyelere verilmiştir.Misyonumuz zoonoz risk faktörü olarak çevremizde denetimsiz yaşayan sahibi ve barınacak yeri olmayan hayvanlarla ilgili olarak insani yollarla sorunu çözmek ve bu hayvanların üremesini ciddi biçimde kontrol altına almaktır. Aşı ile koruyup doğal ortamda yaşatmaktır.

İnsan sağlığını tehdit eden Kuduz, Paraziter hastalıklar ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşli hastalığı gibi zoonozların riskini asgariye indirmek, İnsan ve hayvan yaşam kalitesinin artırılmasında katkıda bulunmak müdürlüğümüzün görevleri arasındadır.

Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı 250 hayvan kapasiteli geçici hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezimizde 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve ilgili Yönetmeliğine göre çalışmalarımız devam etmektedir.

3- İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI

Halk Sağlığı ve Çevre Sağlığının korunması amacı ile vektörle mücadele ve  ilaçlama çalışmaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmaktadır. Lokal ilaçlama şikayetlerine ise biz müdahale ediyoruz.

Ümraniye Belediyesi olarak öncelikli hedefimiz Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının uygun gördüğü ve onayladığı ilaçların kullandırmak suretiyle diğer canlılara zarar vermeden ve doğayı kirletmeden hedef zararlılarla mücadele etmeyi sağlamaktır.

T.C. Ümraniye Belediye Başkanlığı -- Copyright 2014 ©beyaz.net, bilisim, network, web uygulamalari